Derslerim Nasıl Geçiyor?

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

geçmiş yıllarda anlatmıştım bu yıl anlatmadım

kenzinli333

Mesut
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

ben ayrıntılı anlatıp saat hesaplaması falan yaptırmıyorum.çünkü kazanımlarda böyle bir şey istenmiyor.paralel ve meridyenlerle ilgili kazanıma bakarsanız sadece konum belirlemekle ilgili olduğunu görürsünüz.o zaman 7.sınıf sosyalde Osmanlıyla ilgili konuların hepsini mi vereceksiniz?bu mümkün olmaz hem zaman yetmez hem de öğrencilere aşırı yükleme olur.o nedenle kazanım ne istiyorsa konuları o doğrultuda vermek gerekir diye düşünüyorum.iyi çalışmalar başarılar

dewlet

Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

önce ben koınuya giriş olsun diye konu ve kazanım hakkında kısa bilgi veriyorum daha sonra çocuklar kendi hazırladıkları sunumları sınıfta arkadaşlarına anlatıyor öğrenciler bu arada soru ahazırlayıp anlatan arkadaşlarına soruyoır birkaçtane dersin sonuna konuyu toparlayıp dersi bitiriyoruz bu kadar bazende konuya bağlı olarak sadece ben anlatıyorum

mrsosyal

Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

sbs de kitap haricinde soru çıkmıyor aslında.son derece kolay sorular çıktı geçen sene.dersin ciddiyetini artırmak adınamıdır bilinmez ama yayıncıların ve dershanelerin de etkisiyle konuları gereksiz abarttığımızı düşünüyorum..