Derslerim Nasıl Geçiyor?

brscr

Yeni Üye
Üye
değerli öğretmen arkadaşlarım. Sosyal Bilgiler Dersi bildiğiniz gibi rezalet. Ben bıktım, bu yüzden kafama göre takılıyorum. Konu 1 saatse 3 saat işliyorum, 3 saatse 1 saat işliyorum Çünkü ne yaparsanız yapın olmuyor. Müfredatı yetiştirmeye çalışırsanız öğrenciler hiç bir şey anlamıyor ve sıkılıyorlar. Sosyal Bilgiler Dersi ilköğretim en zor dersidir, çünkü konu fazla zaman az.
Rahat olun.

T.C.Y.

Yeni Üye
Üye
Derslerim Nasıl Geçiyor?

Atom sözcüğü eski Yunanca’da bölünemez, parçalanamaz gibi anlamlara geliyor ve maddenin en küçük yapı taşı olarak kullanılıyordu. Maddenin atom adı verilen küçük yapı taşlarından oluştuğu düşüncesini ortaya MÖ 440’lı yıllarda ilk atanlar Abdera felsefe okulundan Demokritos ve Leukippos adlı düşünürlerdi. Bununla birlikte bu düşünceye karşı olan Aristo benzeri filozoflar yüzünden maddenin hava, ateş, su ve toprak gibi dört ana unsurdan oluştuğu düşüncesi yüzyıllar boyunca egemen görüş oldu.]Atom sözcüğü eski Yunanca’da bölünemez, parçalanamaz gibi anlamlara geliyor ve maddenin en küçük yapı taşı olarak kullanılıyordu. Maddenin atom adı verilen küçük yapı taşlarından oluştuğu düşüncesini ortaya MÖ 440’lı yıllarda ilk atanlar Abdera felsefe okulundan Demokritos ve Leukippos adlı düşünürlerdi. Bununla birlikte bu düşünceye karşı olan Aristo benzeri filozoflar yüzünden maddenin hava, ateş, su ve toprak gibi dört ana unsurdan oluştuğu düşüncesi yüzyıllar boyunca egemen görüş oldu.

Sahmaran85

Üye
Üye
Derslerim Nasıl Geçiyor?

Ben şunu düşünüyorum dersi tamamiyle öğrenci merkezli işlerseniz ve öğrencileriniz evde ders çalışan ödevlerini aksatmayan tipler değilse çoğu sbsde çuvallar bu da sizin başarısızlığınız olarak görülür.

BAÞAK21

Üye
Üye
Derslerim Nasıl Geçiyor?

Arkadaşlar müfettişin biri bana kitap ne anlatıyorsa onu anlat dedi ,denemelerde çıkıyor dediğimde de onlar önemlı değil çalışma kitabı etkinliklerinden soru geliyor sbs de demişti bilgilerinize

fgungor

Üye
Üye
Derslerim Nasıl Geçiyor?

projeksiyon yok bilgisayar yok dolayısıyla ben anlatıyorum onlar dinliyor 5-6-7- neyse de 8 lerde saatler geçmek bilmiyor. Test veriyorum onu bile çözmek istemiyorlar. Bu sene okuldan nefret ediyorum...