Derslerim Nasıl Geçiyor?

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

gönülbaki' Alıntı:
bence milli eğitimin eskiden olduğu gibi ilköğretimde tarih ve coğrafyaya dönmesi gerekli.bir tarih konusu oluyor bize soruyorlar coğrafya desen öyle ikisine birden hakim olmak imkansız.branşımız ne bilelim

baki hocam ders tarih ve coğrafya olacarak ayrılsa bile yine biz gireceğiz değişen bir şey olmayacak veya daha eskilerde yaptıkları gibi bizim bölümü kaldırcaklar o zaman bizim için sıkıntı olacak özellikle küçük yerlerde çalışan arkadaşlar ders saatini bile dolduramayacak ve Meb yine ders saati yetersiz diye atama yapmayacak ücretli öğretmen sayısı artacak veya alakasız bir branş derse girecek

intelligente

Yeni Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

Bu konu klavuz kitapta verilmesi gereken kazanımlarda yok.bende yerel saatleri ve ölçekleri testlerde yardımcı olabilecek şekilde anlattım.Bu konu ile ilgili konu anlatımı özet verdim ve onlar evlerinde çalıştılar.

elser

Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

arkadaşlar ben öncelikle hızlı şekilde sene başında bu konuları öğretip geçiyorum daha sonra ayda 1-2 kez tekrar ederek geriye dönüp fırsat buldukça konuyu pekiştirip eksik noktaları gideriyorum sarmal program burda etkili olur yoksa sene sonunu getiremeyiz

tarihci_45

Aktif Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

elser' Alıntı:
arkadaşlar ben öncelikle hızlı şekilde sene başında bu konuları öğretip geçiyorum daha sonra ayda 1-2 kez tekrar ederek geriye dönüp fırsat buldukça konuyu pekiştirip eksik noktaları gideriyorum sarmal program burda etkili olur yoksa sene sonunu getiremeyiz
Mesela İnkılap Tarihi nde konuları nasıl sene başında işleyip bitiriyor ve sonra da ayda birkaç defa tekrar ediyorsunuz ? :eek:

muratderya

Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

MEB SBS''de bu tür sorular yok kazanım ne diyorsa onu yapın. bakın görün çocuklarda öğrenecek o zaman.