Derslerim Nasıl Geçiyor?

erolsezgin

Üye
Üye
Nasıl Anlatıyorsunuz??

arkadaşlar ne yerel saati allah aşkına... hiç değinmedim bile... varsın soru çıkarsa çıksın...

kurabiye81

Aktif Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

ben erkan hocamın sunularını kullanıyorum zaman kazandırıyor 3 yıllık öğretmenim neredeyse hiç not tutturmadım araştırma yaptırmaya çalıştığım zaman sadece netten çıktı alıp geliyorlar okumuyorlar bile ama derslerde elimden geldiğince oyun oynatmaya çalışıyorum
kavimler göçünde örneğin drama yaptırıyorum çok işe yarıyor
ünite sonlarında öğrenciler koca daire oluyorlar biri elindeki topu birisine atıp soru soruyor tutan cevaplıyor diğerine atıyor çok zevk alıyorlar
arada tabu oyunu oynatmaya çalışıyorum örneğin osmanlıda ordu ve yönetim konusunda işe yarıyor
yine yönetim için drama yaptırıyorum
iletişim konusunda örneğin 3 öğrenciyi dışarıya çıkarıyorum içerdekilere hikaye anlatıyorum sonra birisinde bu hikayeyi içeri girene anlatmasını istiyorum 1. 2. ye 2. 3. ye anlatıyor ilk hikayeyle sonuncu arasında çok fark oluyor işte demekki iletişimde önemli olan dinlemek diyorlar
cepheleri anlatırken bende maket askerlerden yararlandım çok işe yaradı vs vs :)
saat hesaplamalarına gelince değinmiyorum
ünite değerlendirmelerini eve ödev verirken sitedeki yarışmaları kullanıyorum çok seviyorlar bu dersi ay bana kalsa sabaha kadar yazarım :)

kurabiye81

Aktif Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

ayrıca bilen var mı bilmiyorum ama öğrencilerimden biri dersanede öğrenmiş cemiyetleri anlatırken bir hikayeden yola çıkılarak 3 kelime etrafında toplanıp tüm cemiyetleri vermiş hoşuma gitti ben de kullandım MEHTAP WHİSKİ TERKEDERİM
MEHTAP ermeni kızı (azınlıkların kurduğu cemiyetlerin baş harfleri var) WHİSKİ (Tüklerin kurduğu zararlı cemiyetler) bunu hikayenin içine içkinin haram olduğunu belirterek anlatıyorum burada Türklerin yanlış yaptıklarından bahsediyorum son olarak işte Türk genciyaptığı hatayı anlıyor kıza seni TERKEDERİM diyor (yararlı cemiyetlerin baş harfi hikaye başka türlü kurgulanabilir tabi vs vs

osi08

Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

ARKADAŞLAR YEREL SAAT VE HARİTA BİLGİSİ ÖLÇEK HESAPLAMALARI KILAVUZDA YOK KAZANIMLARDADA BELİRTİLMEMİŞ ONDAN DOLAYI ANLATMAYA GEREK YOK

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

ben anlatıım direk soru olarak çıkmasa da dolaylı yoldan çıkıyor ve çocukların konu bütünlüğü açısından anlatılması gerektiğin inanıyorum