Ders Saatleri !!!ÖNEMLİDİR!!! DİKKATİNİZE

kartalturan

Aktif Üye
Üye

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Cevap Metni : Sayın Mustafa YAZGAN,
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi haftalık ders saatlerine ilişkin iletiniz incelenmiştir. 25.06.2012 tarih ve 69 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı ile kabul edilen ilkokullar ve ortaokullar haftalık ders çizelgesinde T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi 8. sınıfta 2 ders saati olarak okutulmakta olup değişiklik yapılmasına yönelik devam eden bir çalışma bulunmamaktadır.

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi haftalık dersinin 2 Saatten 3 saate çıkarılması ile ilgili yapmış olduğum başvuru...

edro

Üye
Üye

GELEN CEVABI PAYLAŞIYORUM. YORUMU SİZLERE BIRAKIYORUM
YANİ BİZİM SORUNUMUZU BİLE ANLAMADIKLARI ORTADA..... ALAKASIZ BİR CEVAP...
Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Başvuru No : 715225

Cevap Metni Sayın Hüseyin GÜN. Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması sonucu 4+4+4 şeklinde (ilkokul+ortaokul+lise) yeniden yapılandırılan eğitim sistemimize uygun olarak ilköğretim kurumları (ilkokul, ortaokul) haftalık ders çizelgesi yeniden düzenlenerek Talim ve Terbiye Kurulunun 25.06.2012 tarih ve 69 sayılı Kararı ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren 1 ve 5. sınıflardan başlanmak üzere kademeli olarak uygulamaya konulmuştur. 8. sınıf T.C. inkılâp tarihi ve Atatürkçülük dersinin öğretim programında bu gün itibariyle bir değişiklik bir değişiklik yapılmamıştı. Yeni çizelgeye göre derslerin öğretim programlarında yapılacak düzenlemelerin duyurusu ayrıca yapılacaktır. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

bt78

Üye
Üye

Ben de aynen başvurdum.Sorgu No:718531

atabey74

Çalışkan Üye
Üye

Bende bakanlığın sitesinden bilgi istedim fakat nedense bana İl MEM cevap verdi ve dediki:

Konu bakanlığımızı ilgilendirmektedir. İl Müdürlüğü olarak bu konuda
düzenleme yapma yetkisi yoktur.
Bilgilerinizi rica ederim.

(İlginç olan ise ben zaten bakanlığa yazdım İl MEM cevap verdi. Zaten Erkan hocamında belirttiği gibi bişeyler yapılmasını beklemiyorduk, en azından rahatsızlığımız yetkililerce bilinsin idi. Umarım amacına ulaşır....)