maytas722

Üye
Üye
Hocam emeğinize sağlık. Bir konuda sorum olacak; hazırladığınız PDF'ten de yararlanarak ders notu hazırlayıp öğrencilerime defterlerine yazmaları için gönderiyordum ama gördüğüm kadarıyla kopyalama engeli koyulmuş PDF lere. Tam olarak sebebini merak ediyorum açıkçası. Hani haksız kazanç elde edilmesini engellemek için diye düşündüm ama bunu yapmak isteyecek kişi için belgeyi kopyalayacak sürüyle yöntem var o yüzden merak ediyorum. Yanıt için şimdiden teşekkürler. Tekrardan emeğinize sağlık, çok teşekkürler.

Şeyhmus Yüce

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Hocam emeğinize sağlık. Bir konuda sorum olacak; hazırladığınız PDF'ten de yararlanarak ders notu hazırlayıp öğrencilerime defterlerine yazmaları için gönderiyordum ama gördüğüm kadarıyla kopyalama engeli koyulmuş PDF lere. Tam olarak sebebini merak ediyorum açıkçası. Hani haksız kazanç elde edilmesini engellemek için diye düşündüm ama bunu yapmak isteyecek kişi için belgeyi kopyalayacak sürüyle yöntem var o yüzden merak ediyorum. Yanıt için şimdiden teşekkürler. Tekrardan emeğinize sağlık, çok teşekkürler.
Hocam ben özellikle kopyalama engeli konulsun diye özellikle bir çalışma yapmadım. Hazırladığım program otomatik ayardan yapmış olabilir. Zaten sizin de dediğiniz gibi kopyalama engeli olsa bile resim üzerindeki yazıyı bile alabilecek yöntem varken PDF'nin kolayca kopyalama engeli kaldırılabileceği bir ortamda kopyalama engeli koymam en fazla 2 3 dakika kopyalamak isteyenin zamanını alır. Kısacası özellikle kopyalama yapmadım. Program otomatik yapmış. PDF olarak hazırlama nedenim ise Adobe İndesign ile hazırladığım için dışarı aktarma yöntemlerinden kullanıcıların kolayca görüntüleyebileceği tek uzantı PDF olmasaydı. Durum budur sayın hocam :)