8. Sınıf BURSLULUK SINAVINA NASIL HAZIRLANMALIYIM? (8. Sınıf)

SadeceHayal044

τhε shαrds σf mγ drεαms τhατ blεd mγ wrίsτs..
Üye
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu söyleyeceklerimi 8. sınıf LGS 'ye hazırlanan arkadaşlarımızın işine eminim çok yarayacaktır. Kendimden örnek vererek başlayayım. Ben LGS' ye yıl önce girdim. Çok yüksek olmasa da ortanın bi üstü puanla(400 küsür) nitelikli bir liseye gittim. Aynı sene bursluluk sınavına da girdim. Ve 487 puanla kazandım. Bildiğini üzere LGS yani liseye geçiş sisteminde "YENİ NESİL SORULAR" dediğimiz sorular karşımıza çıkıyor. Bilgi üzerine bir de mantık ve muhakeme odaklı sorular bunlar. Açıkçası bizleri bi noktada zorluyor diyebiliriz. Zorluyor dediğim eleyici sorular.LGS öğrencileri bu tür sorularla tüm yıl boyunca boğuşuyor. Onlar yani sizler ,zora alışıyorsunuz bi noktadan sonra size tabiri caizse sorular çıtır çerez geliyor ( hâlâ zor olanları saymıyorum tabii -_-). Tam bu noktada size bir avantaj doğuyor LGS ye çalışıyorsunuz hem de zor sorularla aynı zamanda da bursluluk sınavına da çalışıyorsunuz. Bir taşla iki kuş diyebiliriz ^-^. Açık bir öğrenci gibi konuşmak gerekirse bursluluk sınavı bilgi üzerine dayanıyor haa tabi ki problemler ve eleyici sorular var ama genel olarak LGS kadar zorlamıyor. Eğer bursluluk sınavına da iyi bir şekilde hazırlanmak istiyorum diyorsanız işte benim de çok işime yarayan birkaç tüyo ;) ;

1" Eski ( 2-3 ) yıl öncesi çıkmış sorular çözmek.

2" Konu tekrarı ve temel bilgileri uygulamayı öğrenmek.

Beni dinlediğiniz için
teşekkür ederim

Son düzenleme: