Amasya-Merzifon-Çaybaşı Köyü Ahmet Faruk Çörekçi İ.Ö.O. Sosyal Bilgiler Dersliği

orhandemiral

Çalışkan Üye
Üye
Amasya-Merzifon-Çaybaşı Köyü Ahmet Faruk Çörekçi İ.Ö.O. Sosyal Bilgiler Dersliği

Şimdi ben İst-Üsküdar-Çengelköy İ. Okulundayım da,bizim harika çalışan bir koruma derneğimiz,her an yardım eden hayırseverlerimiz ve anında çözüm üreten yöneticilerimiz var da rahatım.Ama sizde kendimi gördüm.1993 de Kastamonu-Doğanyurt-Danışman köyü (birleştirilmiş sınıf) öğretmeni oldum.Tuvaletinden ,su tes.çatı onarımı,okul uygulama bahçesi,okula gelen çocuklar için tahta köprü onarımı,köy meydanına masa ve oturma grubu,çeşme....neler neler.hatta sizinkine benzer haritalıklar(tabi kereste boldu) hatta masa ve sıra bile yaptım.Öğretmenlik o zaman güzelmiş.Hatta bazen gece vakti(köylüler erken yatar ya) aklıma eser keseri alır birşeyler çakardım.Orada bahçe çitlerine "DARABA" derlerdi.Çit dersem eğri büğrü çeşitli ağaçlar.ben tuttum düzgün çitler yaptım.Benden gören köylüler de yaptı evlerine.İşte böyle birşey öğretmenlik be arkadaşlar.

mgumusoluk

Üye
Üye

Sn Orhan Hocam; Bende 2 yıl öncesine kadar İstanbul Sarıyer R. Güney Kıldıran İlköğretim Okulunda çalışıyordum. OAB bütçemiz 50 bin lirayı geçiyordu. Şimdiki okulumda ise bütçe 2 bin lirayı bulmuyor. Ama dediğiniz gibi; burada çalışmak daha huzur verici. Müdürümüzde sağ olsun okulumuza 8 adet projeksiyon cihazı buldu.(Bağış olarak) Yakında kavuşacağız inşallah. Ben Merzifonluyum aynı zamanda. insanın memleketinde hizmet vermeside ayrı bir zevk bu arada.

ozkardas

Üye
Üye

hocam haritalığınızı çok beğendim benimde 30 adet haritam vardı.fotoğrafını çekip birazdaha büyüğünü kendi sınıfıma yaptırdım.tavsiye ettiğiniz malzemeyi kullandılar.teşekkürler.

ALPEREN55

Üye
Üye

hocam sınıfınız çok güzel, özelikle de haritalığınız...paylaşım için teşekürler...

mgumusoluk

Üye
Üye

Yaptıran herkese hayırlı olsun. Güle güle kullansınlar. Bu hafta çok mutluyum. Sınıfıma projeksiyon cihazı takıldı. Müdürmüz sağolsun. Elinde farklı eğitim materyali olan herkes paylaşsın ki ülkemizde eğitimin kalitesinin artmasına yönelik bir şeyler yapmış olabilelim. Yorum yapan arkadaşlaraın hepsine teşekkür ediyorum.