Alan Değişikliği Bekleyen Öğretmenlere Müjde

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
alan_degisikligi_bekleyen_ogretmenlere_mujde_h267045.jpg

Bilindiği üzere Milli eğitim Bakanlığı 2014 Yılı Atama Takvimini mayıs ayında açıkladı. Ancak takvimde alan değişikliği ile ilgili bir bilgi ve açıklama bulunmamaktadır.

Oysa Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 44.maddesinin 2.bendinde “…alan değişikliği haziran ayında Bakanlıkça belirlenecek takvim çerçevesinde yapılır” ifadesi yer almasına rağmen Haziran ayında alan değişikliği ile ilgili herhangi bir takvim açıklanmamıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre, alan değişikliği 2. il dışı atamalarının yapılmasının ardından gerçekleştirilecektir. Alan değişikliği şartları ve takvimi hazırlanan kılavuz ile duyurulacaktır. Kamudanhaber.com ailesi olarak alan değişikliği bekleyen öğretmenlerimize şimdiden değişikliğin yapılacağı müjdesini veriyor, haklarında bu değişikliğin hayırlı olmasını diliyoruz.

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

Türkçeye mi geçsem diye düşünmüyor değilim açıkcası

semra34

Üye
Üye

arkadaşlar 17 yıldır ilköğretimde sosyal bilgiler öğretmeniyim alanım tarih öğretmenliği alan değiştirmeyi düşünüyorum bu konuda benimle aynı tecrübeyi paylaşan arkadaşlarım var mı tecrübelerini aktarabilirler mi

ffkadir

Üye
Üye
Tüm öğretmen arkadaşlarıma merhaba.Bir sorum olacak bilgisi olan ya da düşüncesi olan varsa yanıtlarsa sevinirim.Ben bundan 2 yıl önceki alan değişikliğinde Türkçe Öğrt. geçmedim.Ancak 2 yıl sonra bu kadar sıkıntı yaşayacağım aklımın ucundan geçmezdi.Önce alan değişikliğinden Sınıf öğretmeni bir hocamız Sosyal Bilg.Öğrt. geçti zümrem oldu.Şimdi bize haksızlık ben sıkıntıyı yaşıyorum 2 yıldan beri 10 şubemiz var ve yarın bir gün bir şube azalırsa ben norm fazlası oluyorum 6. yılım ve ben fazla oluyorum şaka gibi. Sorum şu arkadaşlarım bu yeni alan değişikliğinde bize de Sosyal Bilg. Öğrt.de Türkçe Öğrt. alan değişikliği hakkı verilir mi yan branşımız Türkçe Öğrt. geçebilir miyiz? Hepinize teşekkürler selamlar saygılar.

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz

Normal alan değişikliklerinde mezun olduğu bölüm ile kadrosunun bulunduğu bölüm aynı olmayanlara açılıyordu. Örneğin Coğrafya Öğretmenliğinden veya Tarih Öğretmenliğinden mezun ama Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak çalışanlar kendi asıl branşlarına geçebiliyordu.
İki sene önce sınıf öğretmenleri için ayrı bir alan değişikliği açılmıştı. Yan alanlarına göre branş değiştirmişlerdi.
Ancak bu seneki alan değişikliğinin asıl branşına geçiş şeklinde olacağını düşünüyorum.