ACİL CEVAP...

ferhatakyazi

Üye
Üye
sevgili arkadaşlar... ben ordu kabataş osman özyurt ortaokulunda çalışmaktayım. okulumda 33 saat ders yükü olmasına rağmen norm fazlası oldum (okulda 2 sosyal bilgiler öğretmeniyiz.) bölgemizde bir de İHL var. orda da 18 saat ders yükü var fakat sos. bil. öğrt. yok. bölgede toplam 51 saat ders olmasına rağmen bu okulun sosyal bilgiler kadrosu bütün il içi il dışı özür gurubu atamalarına açık bırakıldı. ancak öğrt. gelmedi. bu hafta yapılan ders programında ise İHL bize ders vermedi. dersleri maaş karşılığını dolduramadığı için coğrafya ve tarih öğretmenlerine verdi. bu durumda haksızlığa uğrayıp uğramadığımı merak ediyorum. bu konudaki yorumlarınızı acilen bekliyorum...

UcHuRuM

Üye
Üye
ACİL CEVAP...

Hocam norm kadro yönetmeliğinin 18. maddesi gereğince norm fazlası olmamanız gerekiyor. 6-31 saat derse 1 norm, 31-42 saate kadar 2 norm vardır. Sizin okulda 33 saat ders var. Bence Meb'e yönetmelik maddesini de belirterek bir dilekçe yazın. Eylül ayında normlar yeniden güncelleniyor.

ferhatakyazi

Üye
Üye
ACİL CEVAP...

diğer sorularım hakkında ne düşünüyorsunuz hocam????

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net
ACİL CEVAP...

İlgili okul ve ilçe milli eğitim müdürlüğü kendilerince inisiyatif kullanıyorlar galiba...Ama hakkaniyetli olmadıkları anlaşılıyor...

Yavuz_YILDIZ

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Aynı duruma benzer bir durumda ben de var. Eğitim bölgesinde lise var ise ve lisede derse giren tarih ve coğrafya öğretmenleri maaş karşılığını dolduramazlarsa sosyal bilgiler dersini maaş karşılığı alabilirler. Bizde 27 saat ders var. Tek sosyalciyim. Lisede tarihçi 6 saat, coğrafyacı da 8 saat derse giriyor. Geriye kalan maaş karşılıklarını benim 15 saatten üstünde karşılıyorlar. Anlayacağınız bana ek ders kalmıyor :( Sizde de aynı durum söz konusu herhalde. Eğitim bölgesinde öncelik maaş karşılıklarının doldurulması sonra kalan derslerin dağıtılmasıdır.