8. sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde 3'den 2'ye indirildi!!!!!

onurnihan

Üye
Üye

ben arkadaşın verdiği tüm mail adreslerine mail attım. Rica ediyorum herkes bu maili yollasın..

onurnihan

Üye
Üye
" mtufan@meb​.gov.tr" bu adresten cevap gelmiştir..

Sayın ........,

20/07/2010 tarih ve 75 sayılı kararla kabul edilen, Sosyal bilgiler grubu derslerinden T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden eksiltilen 1 ders saati vatandaşlık ve demokrasi eğitimi dersine eklendiğinden ve bu dersin 2011-2012 öğretim yılından itibaren zorunlu olarak okutulması kararlaştırıldığından, ilköğretim düzeyinde toplamdaki 15 ders saati değişmeyecektir.

Eğitimle ilgili konulara gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ederiz.

onurnihan

Üye
Üye
Sayın İlgili,

Başkanlığımıza ulaşan elektronik başvurunuz incelenmiştir.

20/07/2010 tarih ve 75 sayılı kararla kabul edilen, Sosyal bilgiler grubu derslerinden T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden eksiltilen 1 ders saati vatandaşlık ve demokrasi eğitimi dersine eklendiğinden ve bu dersin 2011-2012 öğretim yılından itibaren zorunlu olarak okutulması kararlaştırıldığından, ilköğretim düzeyinde toplamdaki 15 ders saati değişmeyecektir.

Eğitimle ilgili konulara gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.

Namık SÖNMEZ
Daire Başkanı
[email protected]

D

denrelend

Misafir
Ziyaretçi

gönderilen yanıt bana da geldi
otamatik mesaj hepsideaynısını gönderiyor sendikalardan ses yok
dersimizi saati artmıyacak belli
gösteriyor ki tek bir yol kaldı
o da dediğim gibi anayasanın eşitlik ilkesine aykırılıktan idari mahkemeye dava açmak
bu da bundan sonraki eğitim öğretim yıllarında ancak kaybolan ekders ücretlerimizin teminini sağlayacaktır
bu durumda tatil olduğundan kimse durumdan haberdar değil
seminer döneminde çok dahafazla kişiye ulaşılabilir. tanıdığı avukat olan mutlaka bir sosyal bilgiler öğretmeni arkadaş vardır
bu yolla maddi kaybımız üzerine yoğunlaşmak dışında başka çare yok

cangul66

Aktif Üye
Üye
Saygıdeğer hocalarım;
Tamam bir takım şeyleri kabul etmek zor. Ama artık şunu kanıksamamız lazım. Kimse Sosyal bilgilerin şukadar saat olmasının yada Türkçe nin şukadar saat olmasının öğrenciye ne katkı sağladığı ile yada ne kaybettireceği ile ilgilenmiyor. Bakınız size iki olay anlatayım durumumuzu görün.
1. Örnek: ders ssatlerine karar veren komiyon üyelerinin çoğunluğu Fen Bilimler kökenli olduğundan dolayı bu adamlara sosyal bilgiler alanının öneminden bahsedebilmeniz için onların geitdiği formule öncelikle evet diyeceksiniz. O da nedir 7. sınıf 3 saat sosyal 1 saat Vatandaşlığın fazla olduğundan dolayı 1 saat vatandaşlığın Fen e nakli.
2. Örnek. : Güzide bir üniversitemizde Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü açmak isteyen bir tarih ve bir coğrafya öğretim üyeleri dosyalarını kurula sunarlar. Kurul haklı gerekçelerle red verir. Fakat bu 2 öğretim üyesi kurulda red oyu kullanan arkadaşlarına küserler bunun üzerine bu okulumuzda sosyal bilgiler bölümü açılır.

ŞİMDİ DİYORUZ Kİ İMZA TOPLAYALIM,MAİL ATALIM. ATALIM ATALIM DA KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL Kİ