7. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ 2. DÖNEM 2. ORTAK YAZILI KONU SORU DAĞILIM TABLOSU

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
7. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ 2. DÖNEM 2. ORTAK YAZILI KONU SORU DAĞILIM TABLOSU SENARYO 1

Öğrenme Alanı Kazanımlar Sayısı Soru
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.7.5.2. Üretim teknolojisindeki gelişmelerin sosyal ve ekonomik hayata etkilerini değerlendirir.1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.7.5.3. Kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına ve sosyal yaşamdaki rollerine
örnekler verir.
1
ETKİN VATANDAŞLIKSB.7.6.1. Demokrasinin ortaya çıkışını, gelişim evrelerini ve günümüzde ifade ettiği anlamları açıklar.1
ETKİN VATANDAŞLIKSB.7.6.2. Atatürk’ün Türk demokrasisinin gelişimine katkılarını açıklar.1
KÜRESEL BAĞLANTILARSB.7.7.1. Türkiye’nin üyesi olduğu uluslararası kuruluşlara örnekler verir.1

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
7. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ 2. DÖNEM 2. ORTAK YAZILI KONU SORU DAĞILIM TABLOSU SENARYO 2

Öğrenme Alanı Kazanımlar Sayısı Soru
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.7.5.2. Üretim teknolojisindeki gelişmelerin sosyal ve ekonomik hayata etkilerini değerlendirir.1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.7.5.3. Kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına ve sosyal yaşamdaki rollerine örnekler verir.1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.7.5.4. Tarih boyunca Türklerde meslek edindirme ve meslek etiği kazandırmada rol oynayan kurumları tanır.1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.7.5.6. Dijital teknolojilerin üretim, dağıtım ve tüketim ağında meydana getirdiği değişimleri analiz eder.1
ETKİN VATANDAŞLIKSB.7.6.2. Atatürk’ün Türk demokrasisinin gelişimine katkılarını açıklar.1
ETKİN VATANDAŞLIKSB.7.6.3. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel niteliklerini toplumsal hayattaki uygulamalarla
ilişkilendirir.
1
KÜRESEL BAĞLANTILARSB.7.7.1. Türkiye’nin üyesi olduğu uluslararası kuruluşlara örnekler verir.1