12yıl zorunlu eğitim ve ders saatleri

orhandemiral

Çalışkan Üye
Üye

Siz ekders peşindesiniz ama atanamayanlara şans doğacak bu güzel

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Benim bildiğim öğretmen 21 saate kadar girmek zorundadır...Bu da demek oluyor ki kendi okulunda tek Sosyal Bilgiler öğretmeni olanlara ders saati 21+21=42 olursa norm verilir...Yanılıyor muyum...Sanırım 42 den aşağı olursa ve idare açık gösteripte öğretmen istemezse dışarıdan gelecek öğretmenle halledilir...Ama bizim ilçede zaten sosyal bilgiler öğretmeni fazlalığı var...Bir de ücretli çalışan, başka branşlarda çalışan sosyal bilgiler öğretmeni arkadaşlar var...Yani işimiz pek iyiye gitmiyor :( Ek dersler gidecek gibi :(

elif-yusuf

Yeni Üye
Üye

ZAMANINDA KREDİLİ SİSTEM VARDI LİSELERDE,ÖĞRENCİLERİN HİÇ BİR ŞEY ÖĞRENMEDEN MEZUN OLDUKLARI..NE YAZIK Kİ EĞİTİM SİSTEMİNİN ÇÖKMESİ İÇİN HER GÜN YENİ BİR UĞRAŞI ÇIKARIYOR BUNLAR,MASA BAŞINDA AHKAM KESMEK KOLAY,BU İŞİ KÖYDE,BÜYÜK İLLERDE YAPANLARA BİR SORSALAR YA..NE ZANDEDİYOLAR OKULLARI KOLLEJ Mİ?ÖĞRETMENLİKTEN NEFRET ETTİRDİLER RESMEN,HER GÜN TIRSARAK BAKIYOR OLDUK HABERLERE ACABA GENE NE ÇIKARACAKLAR DİYE??????

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye
12 yıl zorunlu Eğitim

Yasa teklifinin onaylanması halinde doğacak riskler

*Kız çocukların okuldan alınabilmesinin önünü açacak, birçok kız çocuğu 4 yıldan sonra okula gidemeyecek.

*Kaynaştırma eğitiminin uygulanması riske atılacak. Engeli bulunan öğrenciler ilk 4 yıldan sonra açıköğretime yönlendirilecek.

*Çocuklar 10 yaşında mesleklere yönlendirilecek. Seçimler erken yaşta bilinçsizce yapılacak.

*Çıraklığa başlama yaşı 11'e düşürüldüğü için çocuk işçiliği yaygınlaşacak.

*İlköğretim ikinci kademede farklı okul türleri bulunduğunda, merkezi sınav sistemi şart olacak. Çocuklar 2. sınıftan itibaren dershaneye gidecek. 10 yaşında SBS'ye girecek.

*Zorunlu eğitim 4 yıla indiğinde eğitim kalitesi düşecek.

http://www.hurriyetegitim.com/haberler/23.02.2012/uzmanlar-zorunlu-egitim-aslinda-4-yila-iniyor.aspx

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Zorunlu olan bir şeyden hayır gelmez...Mevcut eğitim sitemi 14 yıldır uygulanıyor...Hiçbir faydasını görmedik...Okulla uzaktan yakından alakası olmayan bir çok öğrenciyi ilkokuldan sonra 3 yıl okulda tutmanın mantığı yok...Öğretmen uğraşsın dursun, başka işi yok ya öğretmenin...