Arama sonuçlarınız

1. F

Öğretmenler hakkında çok bilinen yanlışlar!

Öğretmenler hakkında çok bilinen yanlışlar! Gerçekten mizahi bir dille halkın gözünde öğretmenin durumu çok iyi anlatılmış :)
  2. F

Kazanımlara uygun sinema filmi tavsiyesi yaparmısınız?

Kazanımlara uygun sinema filmi tavsiyesi yaparmısınız? Evet Muhteşem Yüzyıl'ın savaş sahneleri izletilebilir. Fetih 1453'te izletilebilir.
  3. F

KARNE GÖRÜŞLERİ

KARNE GÖRÜŞLERİ Ne güzel böyle düşündüğünüze inanın çok sevindim.Alıntı yazılı soruları neyse de bu konu asla alıntı yapılmaması gereken bir konudur bence :)
  4. F

Evet Arkadaslar Hangi Belgeyi Alıyorsunuz? :)

Evet Arkadaslar Hangi Belgeyi Alıyorsunuz? :) Bir dönemin daha sonuna geldik ve çoğu öğrenci sevinçle karne gününü bekliyor. Ve karne gününde çalışan arkadaşlarımız çalışmalarına karşılık olarak Takdir veya Teşekkür belgeleri alacaklar. www.sosyalbilgiler.biz öğrencileri ne kadar başarılı...
  5. F

KARNE GÖRÜŞLERİ

KARNE GÖRÜŞLERİ Bence kendi düşünceleriniz inanın öğrencilere daha faydalı olacaktır.Bunlar o öğrenciyi değil alışılmış öğrenci tipini yansıtır diye düşünenlerdenim ama yinede emeğinize sağlık.
  6. F

ZEKA SORUSU ( Basit mi değil mi siz karar verin? :)

ZEKA SORUSU ( Basit mi değil mi siz karar verin? :) Saffet cevap 0 şaşırtmak amaçlı sorulmuş bir sorudur. Google'ın yaptığı hesap her zaman doğrudur. İspat aşağıdaki eklentidedir.
  7. F

Kazanımlara uygun sinema filmi tavsiyesi yaparmısınız? 300 Spartalı Frank Miller’in grafik romanından uyarlanan “300”, M. Ö. 480 yılında geçen Thermopylae savaşını konu alıyor. Filmde Sparta Kralı’nın ordusu ile Pers ordusu arasında başlayan savaş tüm Yunanistan’ın Persler’e karşı birlik...
  8. F

Hangisi Değil Etkinliği - Atatürkçülük

Hangisi Değil Etkinliği - Atatürkçülük Hocam hergün yeni ve farklı etkinliklerle karşımıza çıkıyorsunuz.Diğerleri gibi çok faydalı ve eğlenceli bir çalışma olmuş.Gönülden teşekkür ederim bizler için bu kadar uğraştıgınız için.
  9. F

özel bir durum

özel bir durum 8.Sınıf olması çok ilginç.2000'li olan bir kişinin normal de 6.sınıfa gitmesi gerekir.En kötü ihtimalle 7.sınıfa gitmesi gerekir.Ama 8.sınıf olması hem kişi açısından hem de devlet tarafından zor bir durumdur.
  10. F

Türk Medeni Kanunu'nun Toplumsal Karışıklığı Engelleyen Maddeleri Nelerdir?

Türk Medeni Kanunu'nun Toplumsal Karışıklığı Engelleyen Maddeleri Nelerdir? Ya da toplumsal karışıklığı engelleyici maddeleri var mıdır? Ben araştırdım.Resmi nikah ve boşanma ile ilgili maddelerinin olabileceğini düşünüyorum. Yorumlarınız ile beni aydınlatabilirseniz çok memnun olurum.
  11. F

Kazanımlara uygun sinema filmi tavsiyesi yaparmısınız? Sofi'nin Dünyası filmini bilmiyorum da kitabı felsefi bir kitap diye hatırlıyorum.
  12. F

Gümrü antlaşması ile ilgili bir soru

Gümrü antlaşması ile ilgili bir soru İtilaf devletleri ile görüş ayrılıkları Ankara Antlaşması'ndan sonra oluşmaya başlıyor.Gümrü Antlaşması ile Ermeniler Doğu'da bir Ermeni devleti kurma isteklerinden vazgeçmişlerdir. Doğru cevap Erkan hocamız ve Cuma hocamızında dediği gibi B'dir.
  13. F

Piri Reis haritalarini uydudan mi çizdi ?

Piri Reis haritalarini uydudan mi çizdi ? Bence cinleri kullanmış olamaz.Çünkü cinler insanlarla irtibata geçemezler.Hadi diyelim Piri Reis cinlerle konuşabildi ki cinler insanlara yardım etmezler.Aksine insanlara zarar bile verdikleri duyulmuştur.Tabi bu benim görüşüm herkesin görüşüne saygı...
  14. F

Telefonun İcadı

Telefonun İcadı Gayet açık ve net.Başarılı bir çalışma insanı sıkmıyor. Ellerinize sağlık Banu hocam
  15. F

<TürK ßüYüKLeRi KeNDi YaPıMıM GüZeL ßiRŞeY oLDu>

<TürK ßüYüKLeRi KeNDi YaPıMıM GüZeL ßiRŞeY oLDu> Beklentimi karşılamadı şahsen daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Bir de uzun zamandır dikkatimi çeken Türkçemizin katledilmesi.. Lütfen Türkçemizi güzel kullanalım. Türkçeyi 'Turkche'leştirmeyelim.
  16. F

OlasılıkSız(Tamamı)

OlasılıkSız(Tamamı) Aslında başı öyle.İlk başlarda kahramanların hayatlarını anlatıyor.Sonra o kahramanları bir noktada birleştiriyor.Ve 'mehmetkaradag' hocamızın da dediği gibi sürükleyici ve okurken sıkılmayacağınız bir kitap.Eğer geleceği görmenin başınıza neler açacağını,olumlu ve olumsuz...
  17. F

Şeyh Sait İsyanı ve Kabotaj Bayramı

Şeyh Sait İsyanı ve Kabotaj Bayramı Aramızda sunuyu indirip sadece 'Sunuyu Hazırlayan' kısmını değiştirip tekrar yayınlayanlar var hocam DİKKAT! Emeğe Saygı..
  18. F

Dış Politika Etkinlik Sunusu

Dış Politika Etkinlik Sunusu Hocam çok yararlı olmuş kısaca özetlemişsiniz konuyu resmen.
  19. F

Milli Dış Politika

Milli Dış Politika Elinize sağlık kısa ve öz olmuş.Daha fazla fotoğraf ile desteklenseymiş daha akılda kalıcı olabilirmiş.