Zorunlu Rotasyonda Şok Gelişme !

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
zorunlu-rotasyonda-sok-gelismed4915334b963134c6689.jpg

Öğretmenlerin ve Sendikaların tepki gösterdiği aynı kurumda 15 yılını dolduran öğretmenlin zorunlu rotasyona tabi tutulması ile ilgili şok bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişme sonrasında binlerce öğretmen rotasyondan kurtulmuş olacak..
Son başvuru tarihi 27.07.2015 olan rotasyon için başvuru tarihi 1 gün uzatıldı. İddialara göre bu sürenin uzatılmasının nedeni "Sağlık veya aile birliği mazeretim var" seçeneğini seçmemiş öğretmenlerin başvurularını yeniden yapabilmeleri.

Sağlık ve Aile Birliği Mazereti

Rotasyon başvuru ekranında bulunan "Sağlık veya aile birliği mazeretim var" ifadesini gören öğretmenler bu seçeneği seçtiklerinde nasıl bir uygulama yapılacağı konusunda tam emin değildiler.

Yıllardır evlerini kurmuş, çocuğunu bir okula yazdırmış binlerce öğretmenin zorunlu rotasyonla isteği dışında başka bir ilçeye gönderilecek olmasına öğretmenlerden ve sendikalardan tepki yağdı.

Sendikaların tepkilerinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan "Sağlık veya aile birliği mazeretim var" ifadesinden dolayı bir çok öğretmenin yerinde kalacağı bilgisi alındı.

Tek İlçe Seçebilecek

Bu seçeneği seçen öğretmenler sağlık probleminin olduğu ya da eşinin çalıştığı ilçenin dışında bir ilçede görevlendirilemeyecek. Bu durumda sadece 1 ilçede okul tercihi yapacak olan binlerce öğretmen, boş kadro bulunmaması nedeniyle kendi okullarında kalacak.

Bu seçeneği seçmeyi unutmuş olan öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine dilekçe vererek başvurularını iptal edip, yeniden başvuru yapabilirler.

Eşler İşe mi Girecek?

Aynı kurumda 15 yılını dolduran öğretmenlerin, rotasyona tabi olmamak için eşlerini bu zamandan sonra işe sokup sokmayacağı merak konusu oldu.

personelmebhaber.net

koroglu38

Çalışkan Üye
Üye
Zorunlu Rotasyonda Şok Gelişme !

milli eğitime acilen beyin nakli yapılmalı ya da flash tv ye çıksınlar kıvırıp duruyorlar