Yeni sınav sistemi "Başarı Değerlendirme Sınavı" ve dershanelerin durumu

nurantas2007

Üye
Üye

Deshaneler 2013 de kesin kapanıyor, kapatma hazırlıkları yapan dersaneci arkadaşlarım var yerine özel okul açıyorlar, özel okullar için devlet öğrenci başına ailelere 4000 civarında ödenek verecek. yani 10.000 olan yıllık özel okul ücretinin bir kısmını devlet karşılayacak, sadece belli bir kesimin çocuğu gidebilecek, oysa dershaneye az çok her kesim gidebiliyordu, benim anladığım para parayı çekecek her zaman ki gibi:)

ozbüyücüsü

Yeni Üye
Üye

deneme tahtası çevir kazı yanmasın mantığı daha önce de öğrenciler her yıl sınava giriyordu hatırlarsanız(SBS) mantık aynı mantık sosyalci arkadaşlar iyi bilirler Emperyalizmin nasıl MAnda ve Himaye'ye dönüştüğünü Midas aynı Midas sadece semeri değişik ha bu arada semer demişken artık Midas'ın semeri de serbest istediği semeri giyebilecek burada yine tek kişi mağdur ÖĞ-RET-MEN !

denizsosbil07

Üye
Üye

Rant çalışmaları eğitimin içine çok fazla girmemişti ya da biz bilmiyorduk ama artık o da fazlasıyla var maaelsef. Ben sadece sınav sisteminin şu yönüne katılıyorum, 5-6-7-8 de bilgileri öğrenipte sadece 8 de öğrencileri sınava tabi tutmak mantıklı gelmiyor bana. Zeki hocamızın dediği ve hepimizin bildiği üzere bu eğitim sistemi sınavsız olmaz ve olmayacakta. O yüzden her sene öğrencilerin bilgileri taze iken sadece o seninin müfredatından sınava girmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum. En azından her sene sınav sözkonusu olacağı için öğrecilerdede ister istemez ciddiyet ve derse karşı ilgi artacaktır.
Dershane piyasasınında bu ülkede hiçbirzaman bitmeyeceği düşüncesindeyim. Dershaneleri kapatabilirler ama sahipleri falan dershanesi değilde falan etüd merkezi adı altında yine aynı faaliyetlerine devam edeceklerdir.

denizsosbil07

Üye
Üye

akyel' Alıntı:
Geçen gün bir gazetede okudum evet her yıl sınav olacakmış ama bu öğrencilerin okul seçimini etkilemeyecekmiş.Acaba kazanımlar öğrencilere ne kadar öğrtilebiliyormuş onu ölçmek içinmiş.
Okul seçimlerini etkileyecek hocam açıklama yaptılar. Şuanlık 5-6-7 ve 8 de alınan puanların ortalaması ve okul not ortalaması ile lise tercihi yapılacakmış eski SBS sistemi yani. İleride de LGS ve LYS kaldırılarak aynı sistem liselerde üniversite tercihi için uygulacakmış. Ama deneme tahtası maalesef yine bizim ilköğretim ikinci kademe olacak ilk etapta

denizsosbil07

Üye
Üye

Sınav sisteminin son şekli hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar ?