Türklük gibi makam da yok kat da yok

hayrettin33

Üye
Üye
TÜRKLÜK GİBİ MAKAMDA YOK KATTA YOK

merak etme vatan sevgisi ile ırkçılığı çok iyi ayırıyorum. resmen allaha iftira atıyosun. unutma allah asla bir kavmi diğerinden üstün yaratmaz bu allahın adaletine aykırıdır. her milleten üstün özellikli insanlar olabilir. bana türklerin olağanüstülüğüyle ilgili bir tek örnek ver yeter

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

Bir örnek istiyorsan brans değiş ya da bu mesleğe bırak.
Allah ile kul arasına da girme

hayrettin33

Üye
Üye

niye saldırganlaşıyorsun ben gayet medeni bir şekilde düşüncelerimi ifade ettim ayrıca mesleğimi de bölümümü de çok seviyorum değişmeye de niyetim yok türklükle bir sorunumda yok sadece temelsiz aşırılıklara karşıyım

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

saldırganlasmıs olsam suan bu mesajı buraya yazamazsınız hesabını çoktan silmiştim fikirlere saygım var tartısıyoruz.Temelsiz değil diye düşünüyorum her millet kedni milliyetçiliği yapmalı yapmayanlar her saim köle ve sömürge olmustur tarih bunun örnekleri ile doludur ve hala ortadoğuda yaşıyoruz.Uygar diye tabir edilen avrupa ülkelrinde terörü düşnmek bile hapis cezası ile biterken ülkemin hali ortada tabi ki vereceğim çocuklara Türklük şuurunu ister ırcılık desinler ister faşizim

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

hayrettin33' Alıntı:
merak etme vatan sevgisi ile ırkçılığı çok iyi ayırıyorum. resmen allaha iftira atıyosun. unutma allah asla bir kavmi diğerinden üstün yaratmaz bu allahın adaletine aykırıdır. her milleten üstün özellikli insanlar olabilir. bana türklerin olağanüstülüğüyle ilgili bir tek örnek ver yeter

her millet kendi bireylerini kendi milliyetçilik duygularıyla aşılar. milli tarih bu yüzden vardır. eğer aşılamazsanız sonunuz 1800lerin afrikasına döner. herkes birmillete köle olur. milliyetçiliği aşılarsınız ki bağımsızlık duyguları, özgürlük duyguları üst seviyelere çıksın. vatanını, milletini savunsun.
ülkemizde son yıllarda demokrasi başlığı altında bunlar baltalanmaya başladı tabi. ve bu milliyetçilik düşünceleri ırkçılık ile karıştırılmaya başladı. Atatürk Milliyetçiliği açıktır. ırkçılığa dayanmaz. (bunları bir sosyal bilgiler öğretmenine tekrar etmek gerçekten üzücü) madde 66 açıkça ifade eder anayasada. bizler de bunun gereğini yapıyoruz okullarda.
ayrıca tabi ki Türklüğü öven bir şiiri seveceğiz, benimseyeceğiz. gidip ingilizi öven şiiri sevip benimseyecek değiliz ya. her millet kendisini öven şiirler yazmıştır. ugandalı da yazar mısırlı da.. Buna Allah'ı karıştırmanın anlamı nedir? ikide bir herşeye Allah karıştırmak niye.. Bırakın da fikirlerimizi tartışırken dini bir yana bırakalım. bırakın da insanlara dinsiz yaftasını yapıştırmadan tartışabilelim.