'SOSYAL DEVLET'' kavramını içeren soruya itiraz

FAKAY

Üye
Üye
Arkadaşlar ben bu sosyal devlet sorusuna ilçedeki arkadaşlarımı da katarak itiraz ettim.Konunun incelenmesi şu an talim terbiyede

6141

Üye
Üye
sosyal devlet sorusuna itiraz

Sosyal devlet kavramı halkçılık ilkesinde verildi ancak sınavdaki sorulma şekli tamamen 7. sınıfın 6. ünitesindeki ikinci kazanıma uygun şekilde olduğu için bana göre iptal edilmeli.

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye

İptal edileceğini düşünmüyorum, önceki yıllarda da buna benzer sorular sordular.

Pybs sorularına da bir göz atın, özellikle de 5. sınıf sorularına, kapsama alanı çok geniş sorular soruluyor.

21476349196

Üye
Üye

Hocam teşekkürler bende itiraz etmeyi düşünmüştüm .<çünkü sosyal devlet tanımı hiçbir yerde geçmiyor halkçılık tanımı ve açıklaması olarak sosyal devlet tanımı kullanılmış fakat adı geçmemiş.Öğrenci çalışma kitabı etkinliklerinde de yok .

FAKAY

Üye
Üye

Arkadaşlar geçen sene siyasi güç sorusu bu sene ise sosyal devlet sorusu çeldirici olarak kullanıldı.Ayrıca daha önceki yıllarda buna benzer soruların sorulması yöntemin doğru olduğu anlamına gelmez.Siyasi güç sorusunda Atatürkün bir özdeyişi ufak değişikliklerle soruya dönüştürüldü.Bir özdeyişin değiştirilmesi doğru mudur bilemem.Bilenlere bırakıyorum.Bu sene yine 50 adetin üstünde kazanım var sen gelip kazanım dışı soru soruyorsun.Malumunuz üzere bir söz vardır.'Sükut ikrardandır.' yani yapılan bir şeye itiraz etmiyorsan onu kabul ediyorsun demektir.Sadece sosyal portallardan yapılanı eleştirmek yapılan yanlışı düzeltmeyecek veya eksikliği gidermeyecektir.Haklarımızı yada bizim meyvelerimiz olan öğrencilerimizin haklarını devletin bize tanıdığı yasal hak arama yollarıyla aramalıyız.Velilerin çoğu konuya hakim olmadıkları için çocuklarını veya bizleri eksik zannedebilirler.Oysa Türkiye'de bu soruların yapılma oranı bile soruların güvenilirliğini düşürmektedir.Ben bimere yazdım cevap bekliyorum.Sosyal bilgiler öğretmenleri olarak diğer haklarımızda da sukut edersek yarın girecek ders bulamayabiliriz.Bakın şimdi 5'lerden sosyal dersleri kaldırılıyor.Bir sürü norm fazlası oluşacak.Lütfen hep birlikte daha bilinçli olalım.Haklarımızı yasal yollardan arayalım.Gerekirse sadece sosyal bilgiler öğretmenlerinin üye olacağı bir sendika kuralım.Bilmiyorum abarttım mı?Yorumlarınızı bekliyorum.