seneye teog sınavında inkılap tarihi kalkacak mı ?

tuncay59

İSTANBUL/ Beykoz
Üye

Cumhuriyet tarihini, hatta daha yakın tarihini bilmeyen bir toplum düşünemiyorum.Sınavda yer almaması ile ilginin sıfır olacağı kesindir.Amaç tamamen bu dersin kaldırılmasıdır...

ezgim169

Üye
Üye

Kaldırılmasındaki amaç konusunda spekülatif yorumlarda bulunmak istemem.
Yalnız şunu diyebilirim ki sınava dönük hazırlanan bir toplumuz.Sınavsız tüm dersler yabana atılıyor.Öğrencilerin bilinç düzeyi sınavsız olan derse önem verecek seviyede değil maalesef. Belki şu an itibariyle olmasa da önümüzdeki 5-10 sene içerisinde mutlaka kaldırılmalıdır.Belki o zaman stressiz,gerçek manada tarihe yönelen gençler yetiştirebiliriz. Üniversiteye kadar sınav sorusu çıkan dersimiz maalesef ezberlenmekten başka bir şey yapılmadan öğrenilmeye çalışılıyor.Merak olmadan öğrenilen her bilgi unutulmaya mahkumdur.
İnşallah sınav kalkar da tarihi gerçekten seven ve gerçek tarihi öğrenen bir nesil yetiştiririz.

empusa55

Üye
Üye

Ben sınavdan kaldırılsın düşüncesini yükten kurtulmak isteyen bir anlayışla bağdaştırabilirim ancak, dersimiz sadece teog'da değil üniversitede bile tüm branşlar için geçerlidir.

Şimdi kaldırılsın diyen arkadaşlar tarihinden yoksun bir neslin ortaya çıkacağını sanırım unutuyorlar, daha fazla olsun dersimiz artsın demeleri gerekirken yorumlara bak...

Tabi tvde çıkar elinde bir mikrofonla adam sorar Hun devleti vizeleri kaldırmış, Atatürk nerede doğdu, Kurtuluş Savaşı, Çanakkale savaşı vb.... gibi konularda gelen cevaplara bu zümredaşlarım heralde gurur duyarlar...

nihat ertem

Çalışkan Üye
Üye

TUNCAY59'a aynen katılıyorum.