seneye teog sınavında inkılap tarihi kalkacak mı ?

sinanca3

Yeni Üye
Üye

arkadaşlar ben bir sosyalci olarak kaldırılmasını istiyorum belki o zaman öğrenciler yarış atı olarak görülmez, testmatiğe dönüştürülmez. Öğrencilerin sosyalleşmeleri için sınıfta daha çok drama, öykü... gibi etkinliğe yer verebiliriz...

Yavuz_YILDIZ

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin

bilgetarih' Alıntı:
bugün ingilizce hocası ing ve sosyalin teogtan kaldırılacağına dair bi söylenti olduğunu söyledi bilgisi olan var mı
Yeni yönetmelikte teog sınavında olacağı yazıyor. En azından bu eğitim öğretim yılında olacak.

enesce

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
vadii.foruma.biz

yuce2001' Alıntı:
Hocam kalkar mı kalkmaz mı bilmiyorum. Ama bugün okula gittiğimde bir yazı gelmişti. Tüm öğretmen ve idarecilerin doldurması zorunlu olan bir anket vardı. Ben de oradaydım diye bana da dolduttular ve sorulan anket sorularından birisi (yanılmıyorsam 28 numaralı soruydu) şöyle diyordu.

28) T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük dersi merkezi sınavlarda olmalı mıdır? gibi bir soruydu. Katılıyorum, Katılmıyorum gibi cevapları vardı.
Allah Allah. bu tür yazılar kişiye özel mi gönderiliyor acaba? Biz neden göremiyoruz?

Aynı soru Din kültürü için de vardı. 26 . soruydu galiba...
İlginç, bu tür yazılar kişiye özel mi gönderiliyor acaba? Biz neden görmedik?

enesce

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
vadii.foruma.biz

Zekeriya Demir' Alıntı:
kaldırılması tabiki stresimizi azaltacaktır yalnız ondan daha önemlisi dersimize ve tarihimize verilen değer azalacaktır bizim derdimiz bu..
Dersimize ilgi alakanın azalması meselesine katılmıyorum. Zira, ülkemizde yıl itibariyle en fazla okutulan bir ders Türkçe, bir ders ingilizce bir ders de tarih. ilkokuldan itibaren tarihi görür çocuklar. orta okulda da, lisede de ve hatta her bölümünde olmak üzere üniversitede de görür. ama nedendir bilinmez. üniversite biter. kpss si olsun, yurt dışı sınavları vs. olsun öğrenciler yine TARİH dersini öğrenmek için canhıraş çalışır... Dolayısıyla zorla güzellik olmaz. Belki zorlama olmadan öğrenciler tarihlerini az da olsa iyi bir şekilde öğrenme imkanları bulabilir..

Mamafih, T.C. İnkılap Tarihi ve Din derslerinin sınavlarda sorulmayacağına dair söylentilerin iyi niyetli olmadığını da düşünüyorum..

üyelikvar14

Yeni Üye
Üye

Bence kaldırılmamalı. Kaldırılması durumunda 8. sınıf öğrencileri için inkılap tarihi dersi ikinci plana atılır. Sınavda işlerine yarayan diğer derslere daha çok önem verirler. Bu durumda derse katılmaları ve dersin verimli bir şekilde işlenmesi sıkıntılı olur. Hem öğrenciler için hem biz öğretmenler için.