okul meclisi rehberöğretmenliği

sos33

Üye
Üye

erkan hocam okul ögrenci meclisi temsilcisi seçimi konusunda ister direk tum okulun kullanacağı sandık seçimi yaparsınız isterseniz her sınıf temsilci seçer temsilcilerin seçtiği kişiyi okul başkanı olarak ilçeye bildirirsiniz demissiniz 2.seçenekle ilgili kaynak nedir biz okul olarak geç kaldk ve 2.uygulamay yapmak istiyorum idare problem çKarmas1n yönetmelikte varm1?birde bizim okul ortaokul oldu fakat birinci kademede mevcut onlarda katacakmyz?tesekkürler

coðrafyacý

Üye
Üye

Arkadaşlar sınıf temsilcilerinin tümünü okul meclis başkanı için aday mı kabulediyorsunuz yoksa sayıyı indirgiyor musunuz.Benim okulumda okul meclis başkanı öğretmenlerin belirlediği temsilciler arasında tüm okul seçerek oluyor. Yönergede oley tam açık anlatılmamış acele cevap lütfen

hortis

Üye
Üye
okul temsilcisini sınıf temsilcilerine seçtiriyorum.Tüm okul toplanıyor önünde sandık kuruluyor ,sınıf temsilcileri oy kullanıyor ,sayım yapılırken tüm okul heyecanla alkışlıyor.Yapılan bu etkinliklerin fortoğrafını çekiyorum ve benim oluşturduğum okul meclisi panosu var orda sergiliyorum.Seçilen okul temsilcisine yıllık çalışma planını veriyorum her ay toplantı yapıyor ,iki aya bir de toplntı tutanağı hazırlıyor.Tutanak işine ben karışmıyorum temsilciye öğretiyorum o hazırlıyor.

hortis

Üye
Üye
sınıf temsilcileri içerisinden bu işi yapabilecek 3 öğrenciyi aday olarak belirliyorum.tüm okulun önünde sadece sınıf temsilcileri oy kullanarak okul temsilcisini seçiyorlar

cog45

Üye
Üye

NEDEN HERŞEYİ SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENİN ÜZERİNE YIKARLAR.DERS SAATİNE GELİNCE EN AZ BİZİM.TÜRKÇE ÖĞRETMENLERİ NE GÜNE DURUYOR.