okul meclisi rehberöğretmenliği

selinay2004

Üye
Üye
erkan hocam geçen sene sosyal bilgiler dvd çok faydalandım elinize sağlık.görsel araçla destekleyince bilgi daha kalıcı oldu, öğrencilerin sosyal bilgilere bakışları değişti.hocam bu sene okul öğrenci meclisi rehber öğretmeni seçildim ne yapmam lazım bununla ilgili yardım ederseniz sevinirim.ayrıca bu seneki sosyal setinde gördüm fakat ilk kademede projeksiyon var her seferinde sınıf değişimi zor oluyor,geçen seneki dvdyi kullanıyorum.

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocam okul meclisi rehber öğretmeni iseniz bu ay sonuna kadar okul temsilcisi seçmeniz gerekiyor ben bugun seçtim. ve seçtiğiniz adayı ilçeye gondereceksiniz ilçe ile bir temsilci gonderecek. ister direk tum okulun kullanacağı sandık seçimi yaparsınız isterseniz her sınıf temsilci seçer temsilcilerin seçtiği kişiyi okul başkanı olarak ilçeye bildirirsiniz. ama benim tercihim çocukların demokrasi eğitimi adına tüm okulun sandığa gidip oy kullanması ve bahçede tüm öğrencilerin önünde açık sayım. o coşkuyu kaçırmak istemezsiniz bence

esragorki

Aktif Üye
Üye

arkadaşlar bu konuda yaptığınız farklı çalışmaları anlatırsanız sevinirim bende ilk kez uyglayacağım taslak oluştu kafamda ancak böyle ilgi çekecek hoş ayrıntılar olursa daha güzel olur diye düşünüyorum

selinay2004

Üye
Üye

ileşim halinde olursak sevinirim.prosedürü var mı hocam sizde.benim anladığım her sınıftan adaylar çıkacak seçim atmosferi oluşacak bir sınıftan istediği kadar aday çıkabilir.1-2-3ler katılmıyor doğru mu?

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocam öğrencilere konuşma şansı verin sabah töreninde afişler hazırlayıp asma şansları olsun hocam biz sadece 1.sınıfları almadık okuma yazma bilmedikleri için