Müfettişler Derslere Giremeyecek

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
PERSONELMEB.NET/ÖZEL HABER
Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Atıf Ala’dan flaş açıklamalar geldi. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da il maarif müfettişleri başkanlarıyla yapılan toplantıda bundan böyle ders denetimlerinin yapılmaması sözlü olarak duyuruldu. Gerekli olmadıkça ders denetimleri yapılmaması ve bu konuyla ilgili yakında genelge de gönderileceği söylendi.

O tarihten bu yana maarif müfettişlerince okullarda ders denetimi yapılmıyor. Öğretmenlerin önemli bir stresten kurtulmalarının yanı sıra ders denetimlerinin okul müdürlerince ne derece yapılabileceği de ayrı bir tartışma konusu olacağa benziyor.

Metin KOÇER
[email protected]
personelmeb..net

keremmm

Yeni Üye
Üye

ya hocam zaten müfettişlerin derse gelip ögretmenin gerilmesi kadar gereksiz bir ugulama bu ha birde görevi başında denetlenen tek memur ögretmen... Doktor denetliniyormu amelyetta... ya avukat.... ya hakim... ya katip... ya muhendis..

AKINCI7881

Üye
Üye

BİZİM ÜLKEMİZDE DENETİM ŞART.İNSANLARIMIZ DENETİMSİZ OLDUĞUNDA YAPILMASI GEREKEN İŞLERDE ÇOK RAHAT DAVRANABİLİYORLAR.HELE MÜDÜR DE FAZLA SORUMLULUK SAHİBİ DEĞİLSE VUR PATLASIN,ÇAL OYNASIN.

gezegen64

Üye
Üye

Bence doğru bir uygulama.Zaten girdiklerinde ya hiçbir şeye bakmıyorlar ya da en işe yaramayan evrak ıvır- zıvır istiyorlar.