Kurslarda Görev Alanların Hizmet Puanının Eklenmesi

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde "Hizmet Puanları" başlıklı 40/5 maddesinde Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlerin hizmet puanlarına, bu kapsamda görev yaptıkları her ay için 0,5 puan eklenmesi ön görülmüştür.

Ağustos 2015 dönemi mazerete ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirmelere başvuru öncesi, hizmet puanlarının hesaplanmasına esas olmak üzere söz konusu kurslarda görev alan öğretmenlerin hizmet puanlarına, 17/04/2015 tarihinden sonra eklenecek 0,5 puana ilişkin bilgilerin MEBBİS e-personel Modülü üzerinden Görev Bilgileri/ Destekleme ve Yetiştirme Kursu ekranına girilerek hizmet puanına ek puan olarak eklenmesi gerekmektedir.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

ozgurkimil01

Üye
Üye

sanırım 17 nisan 2015'ten itibaren gerçekleştirilen kursları kapsıyor. Geriye dönük pek bir şey alamayacağız sanırım.

mesutunal

Üye
Üye

17 NİSANDAN TEOGA KADAR GİRİLSE 0,25 PUAN =P

ogretmen52

Çalışkan Üye
Üye

evet bu sene ben il dışı istedim hatta kurs verdiğinde puan veriliyordu o şıkkıda işaretledim bir puanda kurstan aldım