İstasyon Tekniği Uygulamaları

tarihci_45

Aktif Üye
Üye

Eyvallah ben sadece olduğum gibi davranıyorum ekstra birşey yapmıyorum aslında.Gerçi bu yıl moralim çok bozuk ama bakalım nolacak.Seneye yine tayin isteyecem burada kalmak istemiyorum ...

sosyalseco

Çalışkan Üye
Üye

tarihci_45' Alıntı:
Ben vicdanen rahatım.Başarı durumum da iyi.Geçen yıl ülke ortalamsının üstünde çıktı 3 sınıf da.Bu konuda bir sıkıntım yok zaten.Ama mat ve fen gibi ders hocaları çok sert mesela bizim okulda.Çocular it gibi korkuyor tabiri caizse.Ben arkadaş gibi davranıyorum kız erkek.Bazıları seviyeyi aşıyor tabi haliyle.Ama genel olarak bu durumdan şikayetçi değilim.Ne hikmetse bazıları eleştiriyor kendi çapında ya da kıskançlıktan böyle yapıyorlar.En basit örneği geçen yıl çocukların yaptığı bir anket sonuç ortada işte ...
http://www.vestelgenclik.tr.gg/Anketler.htm
kıskanılacak kadar moral verici, tebrik ederim sayın hocam

tarihci_45

Aktif Üye
Üye

Estağfurullah şimdi eksiklendim yani gerçekten.Tüm samimiyetimle tekrar söylüyorum lütfen yanlış anlamayın.Kesinlikle onu hava atmak için falan koymadım.Sağolsun çocuklarla aramız iyi babından somut bir örnek verdim.Kimseyi hakir görmek tarzım değildir.Her arkadaşa saygı gösteririm.Ama ne hikmetse aynı saygıyı onlardan göremiyorum.Her yiğidin yoğurt yeyişi farklıdır diye bir söz var.Benim tarzım böyledir senin daha başkadır.Ama dediğim gibi okul resmen DALLAS gibi yemin ederim.Kimin eli kimin cebinde belli değil.Herkes birilerinin ayağını kaydırmaya kuyusunu kazmaya çalışıyor.Güya eğitimci olacaklar.Midem bulanıyor artık ...

rabiaöz

Yeni Üye
Üye

merhabalar ben aranıza yeni katıldım.özel okulda çalışıyorum ve istasyon tekniğini kullanmak istiyorum.6.sınıflarda bilimsel araştırma yapıyorum konusuyla ilgili olarak etkinlik yapsam dedim.üç konu verdim(açlık,çevre kirliliği,göç) ve sınıfı üç gruba ayırdım. bir hafta süre verdim araştırmalarını,önlemek için çözüm yolları üretmelerini istedim. bir rapor hazırlamalarını istedim. sonra bir saat derste şunları yapmayı planlıyorum; önce 10 dakika kendi gruplarına elde ettikleri bilgileri aktaracaklar, 10 dakika DRAMA İSTASYONUNDA çalışacaklar, 10 dakika AFİŞ İSTASYONUNDA çalışacaklar, 10 dakika ŞİİR İSTASYONUNDA çalışacaklar. ve sınıfça üç tane ürün elde etmiş olucaz.tabi düzeltmeler yapmak gerekecek. sonra sınıf panosuna asılacak. böyle bi çalışmanın faydası olurmu? başka neler yapılabilir? süre yeterli olurmu? gibi bir çok soru var kafamda. meslektaşlarımın fikirlerini almak istedim. yardımlarınızı bekliyorum.

UMUDUM SS

Üye
Üye

Ya ben de yeni teknikler uygulamak istiyorum her ne kadar hareketli bir şekilde anlatsam da bilakis 6.sınıfların dikkati hemen dağılıyor bir kısmı uyuklamaya başlıyor.Sınıf 15 kişi galiba birçok tekniği uygulamak için uygun bir sayı.Acaba nasıl bir yol izlemeliyiz?