Fotokopi masrafları nasıl karşılanıyor?

eresin

Üye
Üye
bizim okulda sınırsız çekim var!... Özellikle bazı sınıfçı arkadaslar suyunu çıkarıyor.ayda 13ooo adet fotokopi çekenler var.KAğıt oayı yıl sonu ders kitapları toplanıp satılıyor bu şekilde yıllık tutar karşılanıyor.

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

donem bası idareye 100lira veriyoruz kalanını idare temin ediyor herhangi bir kısıtlama yok onun dısında eş dosttan kağıt ayarlıyoruz bunun mecburiyeti yok tamamen isteğe bağlı ama vicdanen topluyorum

I.Kant_03

Yeni Üye
Üye

bn bir lise öğrencisiyimmm ve bizden fotokopi parası toplanıyor ve biz parayı verdiğimiz halde istediğimiz zaman fotokopi falan çektiremiyoruz şimdi ayrıca araştırdım güya herşeyi meb karşılıyomuş karşılıyosa biz niye ayrı yeten para veriyoruz anlamıyorum ayrıca bu para işinin yasal olmadığı da yazıyo bni bilgilendiri misiniz lütfen

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

I.Kant_03' Alıntı:
bn bir lise öğrencisiyimmm ve bizden fotokopi parası toplanıyor ve biz parayı verdiğimiz halde istediğimiz zaman fotokopi falan çektiremiyoruz şimdi ayrıca araştırdım güya herşeyi meb karşılıyomuş karşılıyosa biz niye ayrı yeten para veriyoruz anlamıyorum ayrıca bu para işinin yasal olmadığı da yazıyo bni bilgilendiri misiniz lütfen

devletin karşılaması olayı tamamen yalandan ibaret. devlet ilköğretim okullarına beşkuruş para vermiyor. herşeyi kendi içerisinde döndürüyor ilköğretim okulları. okul aile birliği çalışmalarıyla falan dönüyor okul. bizde de sene başında öğrenci başına 10 tl toplandı. 4 tlsi spor kulübüne verildi. 3 tlsini okul aldı. geri kalan 3 tl sınıf öğretmenlerine bırakıldı. sınıf öğretmenleri kağıdı ve sınıfın eksiklerini alıyor. idare de toneri dolduruyor. böyle dönüyor bizde de sistem.

OSMNKTY

Üye
Üye
yibo da olmamıza rağmen biz karşılıyorduk ama yeni atanan müdür artık öğretmenlerden para toplamayacağız dilediğiniz kadar fotokopi çekebilirsiniz dedi.