Fotokopi masrafları nasıl karşılanıyor?

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye

Zekidoğan' Alıntı:
Nasıl yani hocam? Hazırlık ödeneği derken neyi kastettiğinizi anlamadım...Ayrıca fotokopi makinası yoksa sınav işlerini nasıl yapıyorsunuz?
Fotokopi kağıdı, toner masrafı vs. nasıl karşılanıyor?
En azından aidat adı altında birşeyler istenmiyor mu?
Yanlış anlaşılmasın? Bizde bu iş bayağı sorun oluyor da, arkadaşlar nasıl yapıyor diye öğrenmek istedim?

Hocam, Fotokopi makinamız yok, arkadaşlar kitapçılardan fotokopi çekerek bu işi hallediyorlar, Kimileri de kendi yazıcılarından çıktı alarak bu işi çözüyor, Eylül ayında Öğretmene verilen Öğretime hazırlık ödeneği var ya(570 TL), onun bir kısmını fotokopi işlerinde kullanıyorum. Diğer arkadaşlar da çoğunlukla, kendi ceplerinden karşılıyor.(Sadece bir kaç kişi fotokopi parası toplamaya çalışıyor, pek de başarılı olduklarını söyleyemem.)

Aidat meselesine gelince, okulumuz yıllık 30 tl aidat istiyor, bununla Hizmetlinin maaşı, temizlik malzemeleri, ufak tefek okulun diğer harcamaları karşılanıyorken, bu aidatı öğrencilerin çoğu zaten vermiyor, Okulumuz da bu aidatlardan öğretmene fotokopi masrafı adında bir ücret vermiyor, veremiyor, velilere ne anlatırsanız anlatın, çoğunluğu, bağış konusuna sıcak bakmıyorlar. Malesef genel görünüş ve şimdilik gidişat bu.

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Kendi adıma düşünürsem,
350 öğrenci * 3 sınav = 1050 kağıt...2 dönemden 2100 kağıt...kitapçıdan çıktı alsan 2100*25 kr = 525 TL
Bu parayı hiçbir babayiğit arkadaşım cebinden vermez...Bu yüzden bu alternatifi geçiyorum...
Okul daha önce dönem başına 10 tl adiat almaya çalışıyordu...Şimdi o da olmayacak...
Yalnız Hizmetlinin maaşını niye okul ödüyor onu anlamadım...

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye

Hocam, Okulumuzda kadrolu hizmetli yok.
Toplanan aidatlarla bir hizmetli çalıştırıyoruz, hizmetli hem kaloriferi yakıyor, hem temizlik yapıyor hem de diğer işleri.
Hiçbir zaman okulumuzda kadrolu hizmetli olmadı. Devlet hizmetli vermeyince okul idaresi bu işi uygun ücrete yapacak birini buluyor. Maaşını da aidatlardan karşılıyor.

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Anladım hocam, teşekkür ederim...

mehmetkanver

Üye
Üye

Arkadaşlar okulumda fotokobi masrafları için para toplanıyor.Ama ben sene başından bu yana öğrencilerimden tek kuruş bile toplamadım.yasal olmadığını biliyorum.Bu yüzden okul müdürümle sürekli tartışıyoruz.sonunda kendisine resmi yazı ile para toplayacağımı söyledim.bana güvenmiyormusun dedi ama kendisi güvenilecek biri değil.şimdi hocalarım uygulamış olduğum yöntem doğru mu sizce?