Derslerim Nasıl Geçiyor?

zehra5

Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

çok zaman alıyor ama bi kaç problemle ölçek ve yerel saat hesaplamalarını bende anlatıyorum

ezgim169

Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

Başlık "NASIL ANLATIYORSUNUZ??"
Yazılmış mesajların çoğu ise "NE ANLATIYORUZ,NE ANLATMIYORUZ,SBS DE ÇIKAN KONULAR......
Gerçi bu yazılanlardan da çok ders çıkardım ancak dersi nasıl işlediğinizi de anlatabilirseniz daha faydalı olacağını düşünüyorum.
Sosyal Bilgiler 6-7 dersini nasıl işliyorsunuz?Hangi yöntem ve tekniklerden yararlanıyorsunuz?
İnkılap Tarihi dersinin sıkıcılığını(Ki en sevdiğim ders olmasına karşın sevdiremedim çoğu öğrenciye.Eksikliğimi kabul ediyorum.)nasıl ve hangi yöntem-tekniklerle aşıyorsunuz?Sistem oturtamadım bir türlü.Deneyimlerini yazarak yardımcı olacak her arkadaşıma şükranlarımı sunuyorum.Tüm branşdaşlarıma başarılar diliyorum.

büget

Yeni Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

ben ölçek hesaplamalarını verdim ama saat işlemi vermedim zaten müfredatta yok hem deneme sınavlarında da çıkmıyor hiç

muratakbas42

ah dünya sende hiç şansım olmadı.....
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

SLM ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HEPİNİZE KOLAYLIKLAR DİLERİM. BİZİM YAPMAMIZ GEREKEN KLAVUZ KİTABINDAKİ AÇIKLAMALARA GÖRE HAREKET ETMEK OLMALI. AYRICA SINAVLARDA ÇIKACAK OLAN SORULARIN ÇERÇEVESİNİ KAZANIMLAR BELİRLER KAZANIMLARI DAHA İYİ İRDELERSENİZ SİZ GERÇEKTEN KENDİNİZİ ÇOK YORUYORSUNUZ. DERS ANLATIM MESELESİNE GELİNCE BİZ DERSİMİZ HASEBİYLE YER YER KONU ANLATIMI YAPMALIYIZ. YANİ SUNUŞ YOLUYLA ÖĞRETİMİ ABARTMADAN KULLANMALIYIZ. ANCAK GÖRSEL OLARAK ZENGİNLEŞTİREREK. YAPMAMIZ GEREKEN ÇOCUKLARI DAHA ÇOK DÜŞÜNMEYE VE ELEŞTİRMEYE SEVK ETMEK. SONUÇ OLARAK DA BİLGİYE ULAŞMALARINI SAĞLAMAK. BUNUN İÇİN SINIF İÇERİSİNDE KULLANDIĞIMIZ ETKİNLİKLER İYİ SEÇİLMELİ. ZENGİNLEŞTİRLMELİ VE YAPILAN ETKİNLİK, KLAVUZ KİTABI ÇERÇEVESİNDE OLMALI. Teşekkür Ederim.....