Derslerim Nasıl Geçiyor?

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

değerli öğretmen arkadaşlarım yerel saat konusuna değinilmiş sadece bir çok incelemeden sonra yerel saat konusunun anlatılmaması gerektiği kanısına vardım
1 bu konu 6.sınıf öğrenci seviyesinin oldukça üstünde
2 yerel saate girdiğimizde asıl verilmesi gereken konu tam olarak verilememekte ben matematik konum bulmayı öğretene kadar İLLALLAH dedim sağını solunu bilmeyen çocuklara konum buldurmaya çalışıyoz ne yapalım herkese kolay gelsin

mahoni45

Yeni Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

Arkadaşlar sizi bilmem ama ben SBS de çıkabilecek her soruyu öğrencilerime anlatmaya gayret ediyorum:Bunda öğrenci sayısının az olmasınında tabiki benim açımdan çok olumlu yönleri var.Her şeyin kılavuz kitapta olup olmamasına o kadar da dikkat etmiyorum.

osi08

Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

Arkadaşlar kazanımlarda yerel saat ve ölçek hesaplamaları yok bu konulara niçin giriyoruz anlamadım.Bu konuları anlatmaya gerek yok

aköb

Yeni Üye
Üye
NASIL ANLATIYORSUNUZ??

ben hem saat hasaplamalarına hemde ölçek hesaplamalarına değindim ve şuandada müfredatla aynı gidiyorum ayrıca paraleller arası uzunluk hesaplamalarını anlattım ama bizim sınıflar 18 ile 21 kişi arasında değişiyor. bunun yanında önemli yerleride not ettiriyorum. çocuğun dersaneden önce okulda benden görmesi lazım konuları