Ders Saatleri !!!ÖNEMLİDİR!!! DİKKATİNİZE

tarihci_45

Aktif Üye
Üye

Gönderdim bakalım nolacak ... :(

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz

Bilgi edinmeden bana gelen iletiyi aynen yapıştırıyorum.

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 709327

Cevap Metni : Sayın Erkan İSANMAZ,
20.07.2010 tarih ve 75 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı ile kabul edilen ilköğretim okulları haftalık ders çizelgesi ile.T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük dersi 8. sınıflarda haftalık 2 saat olarak okutulmaya başlanmıştır.
Ancak daha sonra kabul edilen 25.06.2012 tarih ve 69 sayılı ilkokullar ve ortaokullar haftalık ders çizelgesinde söz konusu ders saatinde değişiklik yapılmamış olup ders saaterinde değişikliğe yönelik olarak Başkanlığımızda devam eden bir çalışma bulunmamaktadır.dersin uygulanmasına yönelik açıklama ttkb.meb.gov.tr
web adresinde ilgili öğretim programı yanında bulunmaktadır. (Adresi http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx/program2.aspx?islem=2&kno=41

İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz

BU şekilde cevap vereceklerini tahmin ediyorduk. Zaten amaçlarımızdan birisi de bu konuda rahatsızlığımızı duyurmaktı. Umarım ilgili yerler de iletirler

ahmettur

Üye
Üye

Siz ciddi misiniz bu konuda... Size inanmıyorum gerçekten yaa. Adamlar inkılap tarihi dersini kaldıracaklar ve benim sosyal bilgiler öğretmenlerim konuya uyanamamış bakanlıktan bu dersin saatini artırmalarını talep ediyolar... Öğrenciler bile uyandı konuya beyleeeer.

denmark

Üye
Üye

evet geldi kayseri il milli müdürlüğü gönderdiği cevapta haftalık ders çizelgesini göndermiş bir de kademeli geçişle birlikte vatandaşlık dersinin kalkacağın bildirdiler