Alan Değişikliği Anketi

Alan Değişikliği Durumunuz Nedir?

• Hiç ilgilenmedim.

Kullanılan: 1,307 61.1%
  • Başvuru yaptım. Ancak kabul edilmedi

Kullanılan: 53 2.5%
  • Başvuru yaptım Ancak çıkmadı.

Kullanılan: 47 2.2%
  • Sosyal Bilgiler Öğretmeniydim ve başka bir branşa geçtim.

Kullanılan: 80 3.7%
  • Başka bir branştaydım Sosyal Bilgilere geçtim.

Kullanılan: 339 15.9%
  • Asıl branşım Tarih/Coğrafya ancak atamam Sosyal Bilgiler

Kullanılan: 313 14.6%

• Kullanılan toplam oy
    2,138

Mustafa AYGÜN

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Üye
Web sitesi
www.turkcedersi.net
Alan Değişikliği Anketi

sosyal bilgiler mezunuyum ve kendi branşımda çalışyordum.lise tarih veya coğrafya öğrtmenliğine geçmek istedim ancak ilçe milli eğitim reddetti. şimdi benim durumumda olupta liseye geçen varsa lütfen haberleşelim. eğer bir örnek bulabilirsem hakkımı savunabilirim....

erolsezgin

Üye
Üye
Yıllardan ber hizmet puanı biriktirip memleketimize tayin isteyelim derken bir sabah baktık ki ortalık sosyal Bilgiler Öğrt. dolmuş. hakkımın yendiğini düşünüyorum ve kesinlikle helal etmiyorum...

akil28

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Ben kanatlı hayvan yetiştiriciliği mezunuyum. öğretmen olmayı çok istiyordum. üniversite de haftada 2 saat T.C. İnkılap Tarihi dersi görmüştüm. bu yüzden benim yan alanımın sosyal bilgiler olduğuna karar verdiler. bende bu alana geçtim. :) . arkadaşlar hakkımız gaspedildi. elbette sınıf öğretmenlerinin norm fazlası olmalarına üzüldük, ama bu böyle olmamalıydı. kulvarımız farklı iken birden önümüze geçtiler. en azından punları sıfırlanabilirdi. hem yöneticilerin hem de sınıf öğretmenlerinin. bu belki biraz daha adil olurdu. neyse olan oldu ve biz branş öğretmenleri herşeyi hak ediyoruz. ben bu işi kendi ilimde mahkemeye taşısam kimse bana destek vermez. mahkeme masraflarını ortak ödeyelim desem kimse çıkmaz. birileri uğraşsın biz oturduğumuz yerden hak kazanalım. bu böyle olmuyor arkadaşlar. biz bu durumu biz hakediyoruz. Ve ben hakkımı helal etmiyorum. selam ve dua ile.

HaticeToprak

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Arkadaşlar ben yanlış bir şıkka bastım. Sosyal Bilgiler'den farklı bir bölüme geçmedim...

gülfe

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

ben tarih öğretmeni olarak 1994 te ortaokulda göreve başladım.zorunlu eğitim 8 yıla çıkınca ilköğretimde sosyalbilgiler öğretmeni olarak kaldım.ben seviyorum sosyal bilgiler öğretmenliğini.konuları yetiştirme konusundaki stres dışında.
sınıf öğretmenlerinin sosyal bilgilere geçmeleri,sıra bekleyen arkadaşlara haksızlık.tabiiki sosyal bilgiler dersini anlatabilirler.ortada bir adaletsizlik var.sendikalar ne iş yapıyorlar merak ediyorum.