Ah şu 5. Sınıflar :(

yücel1

Üye
Üye

benim sınıftada aynı şekilde ilke ınkılap ilişkisi sıkıntılı oldu ama zümrelerle konuştuğumda herkes şikayetçi bu durumdam. ki 8. sınıflar inkılap tarihini zor anlarken onların anlaması çok zor olur

tarihci62

Üye
Üye
Arkadaşlar,sıkıntı hepimizde var.Ama,Atatürk ilkelerini anlatırken ,Gökhan Şen'in "ATATÜRK İLKELERİ" adlı şarkısını izletin.Sonuç alırsınız.Çocukların çok hoşuna gitti.Hatta izlerken 2.ilkeden itibaren şarkıya eşlik etmeye başladılar.Bir kaç kez izlettikten sonra ilkeleri öğrendiler.Ayrıca kadın-erkek eşitliği konuları da çok ilgilerini çekti.

CANCANEM

Üye
Üye

ilkeleri anahtar kelimelerle ilişkilendirdim.Cumhuriyet-yönetim, milliyetçilik-millik birlik beraberlik,halkçılık-eşitlik,devletçik-devletin yatırımı,laiklik-din,inkılapçılık-yenilik çok ayrıntıya girmeden vurgulamaya çalıştım.Aynı durum benim de başımda 5 ler de yöntem sorunu yaşıyoruz. Daha somutlaştırmak, oyunlaştırmak gerekiyor.Ben artık oyunşatırmayı kullanmaya çalışıyorum

zülfiyebal

Yeni Üye
Üye

bizim 5 lerde seviye çok yüksek. zaten 11 kişiler ve temelleri çok sağlam. ben 8 lere bile inkılap ilkeleri bu kadar kolay anlatamadım. konular ağır aslında. imam hatipe de giriyorum onlar anlamıyolar.

omerkagan

Yeni Üye
Üye

aynı dertten bende muzdaribim tek bir tane 5. sınıf var ama diğer bütün sınıflara bedel . anlatırken çok zorlanıyorum okukulum imkanları çok kötü. teknolojiden yayarlanmam mümkün değil.çünkü yok .. birde 5. sınıflar ilkolul döneminde o kadar çok öğretmen değiştirmişki bırakın 5. sınıf konuların 3. sınıf hayat bilgisi kitabnı inceleyip soru sordum müfredat dahilinde o bile yok hep geriden geliyorum :(