8. Sınıfların Ders Çizelgesi ve Vatandaşlık Dersinin Durumu

muverrih

Üye
Üye

Kulağını tıkayana ses belli belirsiz uğultudan ibarettir... İşitilir ama duyulmaz...

tns35

Yeni Üye
Üye

kimse kusura bakmasın bu yapılanlar bize az bile yıllardır sosyal bilgiler yok oluyor dedık. bırcok arkadaşımız ya vatandaşlıkta neymış ben ınkılap yapıyorum o derste deyıp dersı kucumseyenler bunu okul toplantılarında bıle ortalık yerde haykıranlar hiç ağlamasın senın onemsemediğin dersi kim takar. inkılap tarihi 3 saatten 2 ye ındırıldı umursamayan şimdi norm fazlası oldular. 6 temel dersin biri sureklı ders saatı kaybederken diğerleri artıyorsa ve hatta yakında din kulturu bile bizi gercerse şaaşırmam. siz başını kuma gömmeye devam edin.

bilent

Üye
Üye
tns35 rumuzlu meslektaşım güzel açıklamış sağ olsun.Vatandaşlık dersinin kazanımlarını,konularını küçümseyen;dersi ders yerine koymayan,ikinci plana atan,sanal ortamdaki paylaşımlarda vatandaşlık dersinin aleyhinde söylenebilecek olumsuz ne varsa söylenip sahip çıkılmazsa olan bu oluyor.

cyrano

Üye
Üye
Bu konu hakkında yıllar önce Yazdığım yazılar vardı arkadaşları sürekli ders saatimiz az bırakın ekdersi Maaş karşılığını zor dolduruyoruz diyordum ama herşey para değil bırakın ekders kaygılarını Cevapları alıyorduk şimdi geldiğimiz nokta bu Önemi hergeçen yıl azalan bir branş olduk büyük okullarda öneminizin neredeyse hiç kalmadığı daha açık belli oluyor ben bölümümüzden artık çok mutsuzum önemsizmiş Havası iyice uyandırıldı bu konu sabitlenneli sadece vatandaşlık üzerinden değil genel olarak ders saatlerimizin azlığı sürekli güncel tutulmalı dilekçe atılacak yerler belirlenip yıl boyu mesaj atılmalı

sosyalçç

Çalışkan Üye
Üye

2 bile çok,1 yeter,zaten kalkar ders,ben bitiriyorum,hızlı işleyin diyenler var başka başlıkta...Yapmayın sosyalciler,bize sorulmuyor azaltma-artırma işleri ama yine de manevi boyutu,Atatürk'e borcumuz,geçmişse saygımız,atanamayan meslektaşlarımız,insan-vatan-doğa-hayvan sevecek bir öğrenci ihtimali dahi olsa görevimiz var...2 ders saati ne olur,nasıl olur bu yıl göreceğiz ama Nisan da konu bitiyor deyip sıkılıyorum diyen alanları duydukça çaresizlik zoruma gidiyor,bölünmeyip-birleşmek lazım,alanımız için...