2011 Haziran Dönemi Seminer Çalışmaları

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

İlköğretim Genel Müdürlüğü

Sayı: B.08.0.İGM.0.07.01.01-010.07/7040 3.6.2011

………………………….. VALİLİĞİNE​
İlgi: a) Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği,

b) 27.05.2010 tarih ve B.O8.0.OGM.0.72.01.00.010.06.01/4280 sayılı (2010/32 Genelge.

İlgi (a) Yönetmeliğin 98’inci maddesinde; “İlköğretim okullarında görevli yönetici ve öğretmenlerin genel kültür, özel alan ve pedagojik formasyon alanlarında, bilgi ve görgülerini arttırmak, yeni beceriler kazanmak, eğitim-öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yolları bulmak, öğrencinin ve çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programları hazırlamak ve uygulamak amacıyla derslerin kesiminden temmuz ayının ilk iş gününe, eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıcına kadar; yıl içinde ise yıllık çalışma programında belirtilen sürelerde mesleki çalışmalar yapılır.” hükmüne yer verilmiş, birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okullarındaki görevli öğretmenlerin, derslerin kesiminden 1 temmuza kadar yapılacak mesleki çalışmalarını, okul yönetimi veya milli eğitim müdürlüğünün bilgisi dahilinde yaz tatilini geçirecekleri yerdeki bir ilköğretim okulunda yapabilecekleri ifade edilmiştir.

İlgi (b) Genelge çalışma takvimi doğrultusunda 2010-2011 eğitim yılı yıl sonu mesleki çalışmaları 20 – 30 Haziran 2011 tarihleri arasında yapılacaktır.

İlgi (a) Yönetmeliğin 98’inci maddesinde sayılan konularla birlikte anılan tarihler arasında yapılacak mesleki çalışmalar, il, ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacak planlama doğrultusunda 2010-2011 eğitim öğretim yılının değerlendirilmesi, iyi örnekler, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri başlıklarını içerecektir.

Söz konusu planlama doğrultusunda okulların kendi ihtiyaçlarının yanısıra güncel sorunlara da yer verilecektir. Bu bağlamda;

· Serbest etkinlik saati uygulamaları,
· İlköğretim Kurumları Standartları,
· Eğitime Erişim ve Devamın İzlenmesi,
· Öğretim sürecinin geliştirilmesi ile Etkili Öğretim yöntem ve Teknikleri,
· Ölçme ve Değerlendirme (Proje ve performans görevleri),
· DynEd İngilizce Dil Eğitimi sistemi Uygulamaları,
· Öğrencilere yönelik yapılan rehberlik çalışmaları,
· Özel eğitime gereksinim duyan çocuklara yönelik eğitim programları,
· İlköğretim mevzuatları (Milli Eğitim bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği, genelge ve duyurular vb.)
· Bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkında 6111 sayılı Kanun ile 6245 sayılı Harcırah Kanununun incelenmesi,
· Eğitim öğretim süreçlerine velilerin katılımının arttırılması,
konularının da dikkate alınması uygun olacaktır.

Mesleki çalışmalar, zümre ve branşlar dikkate alınarak düzenlenecektir. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince planlanacak mesleki çalışmalar, eğitim bölgesi, ilçe veya öğretmen sayısı 50’nin üzerinde olan ilköğretim okulları bazında düzenlenecektir. Konferans, seminer, toplantı vb. faaliyetler şeklinde yapılacak çalışmalarda, eğitim fakültelerinin öğretim görevlileri, eğitim müfettişleri, formatör öğretmenler ile alanında kendini geliştirmiş gönüllü öğretmen ve yöneticilerin eğitim görevlisi olarak görev almaları uygun olacaktır.

Bilgilerinizi ve konuyla ilgili gerekli tedbirlerin Valiliğinizce alınması hususunda gereğini rica ederim.

Ahmet Murat ALTUĞ
Bakan a.
Genel Müdür

DAĞITIM
B Planı

df630a3fc3fc01a07a018f8d2e704234.jpg_700_959.jpg

3b53870004cebca376e2e7779d388053.jpg_700_963.jpg

adndmr

Çalışkan Üye
Üye

çok teşekkür ederim,süper bir paylaşım...

senay35

Aktif Üye
Üye

çok teşekkür ederim çok güzel hazırlanmış emeklerinize sağlık