Sınıflarımız kapatılıyor

Bilgen TORUN

Üye
Üye
Arkadaşlar hali hazırda kullanmakta olduğumuz branş sınıflarımız elimizden alınıp sabit sınıf uygulamasına geçiliyor. Yeni gelen idarecinin dayatması sonucunda. Gerekçe de masa sandalye yok. Bu konuda ne yapabiliriz? Daha doğrusu yapabileceğimiz herhangi bir şey var mı?

goken

Üye
Üye
Sınıflarımız kapatılıyor

Velileri örgütleyin hocam. Kaymakamlık veya valiliğe şikayet ile sorunu çözbeilirler. Nasıl olsa hep veliden yanalar.

sürmeneli79

Üye
Üye
Bilgen hocam aynı sıkıntıyı dönem başında ben de yaşamıştım, 1-2 arkadaşın dışında bana destek çıkan olmamıştı ancak en sonunda Talim Terbiye Kurulunun 17.08.2006 tarih 8738 sayılı yazısının internet çıktısını alıp idareye ibraz ettim, geri adım atmak zorunda kaldılar, şu an branş sınıf uygulamasına devam ediyoruz :) Size de tavsiyem ekte gönderdiğim yazının çıktısını alarak idareye gösterin, başarının düşmesi halinde bunun müsebbibinin kendileri olacağını, teftiş sırasında sıkıntınız var mı diye sorulursa bu durumu müfettişlere de aktarmayı düşündüğünüzü üstü kapalı olarak söyleyin ve kendinize diğer branşlardan destek vermelerini isteyin..

Ekli dosyalar

• brans-dersligi-uygulamasi.doc
    35.5 KB · Görüntüleme: 222

Bilgen TORUN

Üye
Üye
Sınıflarımız kapatılıyor

Sürmeneli79 hocam yaklaşık iki hafta önce müfettişler okulumuza rehberlik amacıyla geldi. Benim ve birkaç arkadaşımın sınıfını örnek olarak gösterip özellikle benim ve matematik öğretmeni arkadaşın isimlerini not etti. Ama okulumuzun öğretmeni iken vekaleten müdür olarak atanan arkadaş okuldaki disiplin sorununun çözümünde ilk olarak sabit sınıf uygulaması ile karşımıza geldi. Benim gibi bu duruma itiraz eden 6-7 arkadaş var. Okulumuzda aktif olarak kullanılan 27 derslik var. Ama atıl durumda olan iki ana sınıfı ve 3 atölye mevcut. Gönderdiğiniz belgeyi aldım. Umarım bir işe yarar. Çok teşekkür ederim.