Davranış Notlarını Kimler Girecek?

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Son İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre davranış notlarının kimler gireceği aşağıdaki şekildeki gibidir.

Davranışlar
MADDE 29 – (1) İlköğretim kurumlarında;
a) Ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışları, Davranış Puanı Ölçütleri EK-4’de verilen ölçütler kullanılarak ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise şube rehber öğretmeni tarafından aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenlerin de görüşleri alınarak "(1) Geliştirilmeli", "(2) İyi", "(3) Çok iyi"; şeklinde değerlendirilir.
b) Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir ve çıktısı alınan çizelge, öğretmen tarafından dönem sona ermeden 5 (beş) gün önce okul yönetimine teslim edilir.

ogretmen52

Çalışkan Üye
Üye

Erkan hocam benim sınıfım yok ama e okula girdiğimde girdiğim derslerle birlikte sınıflarda açık hatta bir öğretmen arkadaşla konuşmuştuk o gireceksin dedi ben bir sınıfa girdim sonuç ne olur bilmiyorum ama e okul ile yönetmelikte belirtilende bir aksilik var sanırım

al-yeleli arslan

Üye
Üye

İlk dönem branş öğretmenleri de girmişti. Bu dönem müdür yardımcısı sınıf öğretmenleri tüm dersleri kendisi girecek dedi.

Şeyhmus Yüce

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz

Bu konuda bakanlık geçen sene bir görüş yazısı yazmıştı. Her branş öğretmeninin kendisinin gireceğini belirtiyordu....
Yazının örneği aşağıdadır....
13010.jpg