2023-2024 6. Sınıf Sosyal Bilgiler 2. Dönem 1. Ortak Yazılısı Soru Dağılımı

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
6. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ 2. DÖNEM 1. ORTAK YAZILI KONU SORU DAĞILIM TABLOSU SENARYO 1

Öğrenme
Alanı
Kazanımlar Sayısı Soru
İNSANLAR, YERLER VE ÇEVRELERSB.6.3.4. Dünyanın farklı doğal ortamlarındaki insan yaşantılarından yola çıkarak iklim özellikleri
hakkında çıkarımlarda bulunur.
1
BİLİM, TEKNOLOJİ VE TOPLUMSB.6.4.4. Telif ve patent hakları saklı ürünlerin yasal yollardan temin edilmesinin gerekliliğini
savunur.
1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.6.5.2. Kaynakların bilinçsizce tüketilmesinin canlı yaşamına etkilerini analiz eder.1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.6.5.3. Türkiye’nin coğrafi özelliklerini dikkate alarak yatırım ve pazarlama proje önerileri hazırlar.
SB.6.5.5. Nitelikli insan gücünün Türkiye ekonomisinin gelişimindeki yerini ve önemini analiz eder.
1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.6.5.4. Vatandaşlık sorumluluğu ve ülke ekonomisine katkısı açısından vergi vermenin gereğini
ve önemini savunur.
1

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
6. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ 2. DÖNEM 1. ORTAK YAZILI KONU SORU DAĞILIM TABLOSU SENARYO 2

Öğrenme
Alanı
Kazanımlar Sayısı Soru
İNSANLAR, YERLER VE ÇEVRELERSB.6.3.4. Dünyanın farklı doğal ortamlarındaki insan yaşantılarından yola çıkarak iklim özellikleri hakkında çıkarımlarda bulunur.1
BİLİM, TEKNOLOJİ VE TOPLUMSB.6.4.3. Bilimsel araştırma basamaklarını kullanarak araştırma yapar.1
BİLİM, TEKNOLOJİ VE TOPLUMSB.6.4.4. Telif ve patent hakları saklı ürünlerin yasal yollardan temin edilmesinin gerekliliğini
savunur.
1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.6.5.1. Ülkemizin kaynaklarıyla ekonomik faaliyetlerini ilişkilendirir.1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.6.5.2. Kaynakların bilinçsizce tüketilmesinin canlı yaşamına etkilerini analiz eder.1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.6.5.4. Vatandaşlık sorumluluğu ve ülke ekonomisine katkısı açısından vergi vermenin gereğini ve önemini savunur.1
ÜRETİM, DAĞITIM VE TÜKETİMSB.6.5.5. Nitelikli insan gücünün Türkiye ekonomisinin gelişimindeki yerini ve önemini analiz eder.1

sosyalci_78

Çalışkan Üye
Üye
Bize de dün zümre grubundan bu geldi. Hangisine göre hazırlanması gerekir sınavın kafam karıştı benim açıkçası. Bu gönderilende de 10 soruluk senaryolar var.

Ekli dosyalar

• 5-6-7-8 Sosyal Bilgiler-T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Konu Soru Dağılım Tabloları.xlsx
    38.7 KB · Görüntüleme: 1,833