5. Sınıf 1. Dönem 2. Ortak Sınav Konu Dağılım Tablosu

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Milli Eğitim Bakanlığının sene başında belirlediği ortak sınavlarda hangi kazanımdan kaç soru çıkacağı ile ilgili tablodur.
  • İl/İlçe Genelinde Yapılacak Ortak Sınav 20 soruluk test şeklinde olacaktır.
  • Okul Genelinde Yapılacak Ortak Sınav ise 1. Senaryoya göre olursa altı soru 2. Senaryoya göre olursa 8 sorudan oluşacaktır.
  • İlk iki madde MEB tarafından örnek olarak yayınlanmıştır.
  • İller kendi senaryosunu hazırladıysa ildeki senaryo geçerlidir.

Ekli dosyalar

• Ortak Sınav Kazanım Soru Dağılım Tablosu.xlsx
    11.9 KB · Görüntüleme: 3,399

ozcan5

geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez
Üye
Okul Genelinde Yapılacak Ortak Sınav ise 1. Senaryoya göre olursa altı soru 2. Senaryoya göre olursa 8 sorudan Olmak zorunda mı yoksa soru sayısı ve kazanımlar farklı olabilyormu,yani kendimiz farklı senorya yapabiliyormuyuz.Örneğin ben 10 soruluk seneryo hazırlayabilirmiyim.Teşekkürler.

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Okul Genelinde Yapılacak Ortak Sınav ise 1. Senaryoya göre olursa altı soru 2. Senaryoya göre olursa 8 sorudan Olmak zorunda mı yoksa soru sayısı ve kazanımlar farklı olabilyormu,yani kendimiz farklı senorya yapabiliyormuyuz.Örneğin ben 10 soruluk seneryo hazırlayabilirmiyim.Teşekkürler.
İliniz eğer kendi senaryosunu yayınladıysa o senaryolardan birini uygulamak zorundasınız. Yayınalamayan il var mı bilmiyorum. Eğer varsa o zaman MEB'in yayınladığı 6 veya 8 soruluğa göre hazırlamalısınız. Bu sene zamansız bir şekilde yapıldı. Gelecek sene artık biraz daha tecrübeli olunacak. İl ÖDM ler büyük ihtimalle farklı ve kullanışlı senaryolar hazırlayacaktır.