Arama sonuçlarınız

1. R

Cumhuriyete Yönelik Tehditler

Emeğinize sağlık hocam. Yalnız aklıma takılan bir konu var. Nev kitap yayınlarında bu konu başlığı altında Şeyh Sait İsyanı ve Menemen Olayı verilmemiş. Cumhuriyete yönelik tehditler genel olarak anlatılmış. EBA da ise sizin slaytınızla aynı şekilde verilmiş. İçerik değişikliği oldu ancak EBA da...
  2. R

MEB ÇANAKKALE İLİ ÖRNEK SORUSU- Bu sorunun cevabı B olarak verilmiş. Hatalı değil mi?

Emeğinize sağlık hocam. Çok güzel açıkladınız. Ben de bu görüşlere katılıyorum. Çanakkale nin yayınladğı soruyu MEB e de gönderdim. Cevap anahtarı hatalı değil mi dedim. Henüz cevap gelmedi. Ancak MEB in yayınladığı 3 soru üzerinden gittiğimde milli irade var ama milli egemenlik yok diye...
  3. R

MEB ÇANAKKALE İLİ ÖRNEK SORUSU- Bu sorunun cevabı B olarak verilmiş. Hatalı değil mi?

TEOG sorularında referandum maddeleri verilmemiş. Sonuçta ulusal egemenliğe ulaşılamaz çıkmış. Referandum maddelerini verip ulusal egemenliğe ulaşılamaz deseydi tartışma konusu olurdu. Özellikle referandum maddelerine yer verilmemiş. Bursluluk sınavında "halkın kendi geleceğine karar vermesi"...
  4. R

Hocam Misakımilli ile ilgili genel değerlendirme yaptığımızda "milli bağımsızlık" değerlendirmesi yapıyoruz. Misakımilli nin amaçları arasında "milli egemenlik" yoktur(Amaç yok ama referandum maddeleriyle vurgu var). Ancak Misakımilli nin maddelerini ayrı ayrı değerlendirdiğimizde farklı...
  5. R

Referandum ile halk kendi geleceği hakkında karar verecek. Karar halka ait milli egemenlik, milli irade vurgusu olmaz mı?
  6. R

8.SINIF İNKILAP TARİHİ ( bakmadan geçme )

Ben de alabilir miyim?
  7. R

Test 7. Sınıf 5. Ünite: Üretim, Dağıtım, Tüketim Test-Cevap Anahtarı

Hocam dirlik topraklar miri toprakların içinde ancak miri toprakların hepsi dirlik toprakları değil. mukataa, ocaklık gibi çeşitleri de var. Bu yüzden dirlik(miri) şeklinde vermek hatalı olmaz mı? ve 1. sorunun cevabı da 1 ve 2 olmaz mı? teşekkür ederim, kolay gelsin