Arama sonuçlarınız

1. T

Yönetim Birimleri

Yönetim Birimleri
  2. T

Ülkemizin Yönetim Yapısı Etkinlik

Ülkemizin Yönetim Yapısı
  3. T

Kulüp Seçim Programı

Kulüp Seçimi
  4. T

Resimli Sınıf Oturma Planı

alıntı
  5. T

İlk Çağdaki Önemli Buluşlar

1- İlk resim ve heykel yontma taş devrinde yapılmaya başlanmıştır. 2- Ateş ilk defa taş devrinde bulundu. 3- İnsanlar ilk defa yerleşik hayata cilalı taş devrinde geçtiler. 4- İnsanlar hayvanları evcilleştirmeyi ilk defa cilalı taş devrinde öğrendiler. 5- İnsanlar ilk defa balıkçılığa cilalı taş...
  6. T

İnkılap Tarihi Ders Notu

alıntıdır
  7. T

29 Ekim Öğretmen Konuşması

Atatürk’ün önderliğinde; Samsun’dan başlayıp, İzmir’de noktalanan ve Lozan’da biçimlenen, çöküşten kurtuluşa uzanan yol çetindir, yer yer umutsuzdur, engellerle ve yokluklarla doludur… 19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz M. Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak büyük fedakarlıklarla başlattığı milli...
  8. T

Ankaranın Başkent Oluşu Programı

Ankaranın Başkent Oluşu
  9. T

Kutlanacak olan Belirli Gün ve Haftalar

Belirli Gün ve Haftalar
  10. T

Uzaktan Eğitimle Dama Antrenörlük Belgesi

DAMA FEDERASYONU UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI DAMA ANTRENÖRLÜK SEMİNERİ *Uzaktan Eğitim Programımız 2 bölümden oluşur.Slayt ve Videolardan oluşmaktadır. Eğitim sonunda kursiyerlere "DAMA ANTRENÖRLÜK" belgesi verilecektir. * Bu belgeyle Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde idareci ve...
  11. T

2015-2016 Sosyal Bilgiler 5. Sınıf Yıllık Planı

2015-2016 Sosyal Bilgiler 5. Sınıf Yıllık Planı
  12. T

Kurtuluş Savaşı Örgütlenme Dönemi

MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ (1919-1923)  Milli mücadele dönemi  Örgütlenme Dönemi: M. Kemal’in Samsun’a çıkışından savaşların başlamasına kadar olan dönemdir.  Cepheler Dönemi: Ermenilere karşı yapılan mücadele ile başlayıp Mudanya Mütarekesi’nin imzalanması ile sona eren dönemdir.  Mustafa Kemal...
  13. T

Proje Ödevi İçin Kapak

kapak
  14. T

Lozan Anlaşması Not Halinde

Lozan Antlaşması (24 Temmuz 1923) İsmet İnönü Konferansta TBMM’yi temsil etti. Kesinlikle Taviz verilmeyecek konular şunlardı. 1 – Kapitülasyonlar 2 – Ermeni Yurdu 3 – Musul Meselesi Görüşmeler de Kapitülasyonlar, Dış borçlar Musul ve Azınlık konularında anlaşmazlık ortaya çıktı. Ve konfe-rans...
  15. T

Mezopotamya Medeniyetlerinin Başlıca Özellikleri

Düzlük bir bölge olmasından dolayı kolaylıkla istilalara uğramıştır. Bölge taş bakımından fakir olduğundan günümüze az sayıda eser vermiştir.Ama yazı geliştiği için edebi eserlerde gelişmişti.Bunların başında destanlar vardı.En tanınmış eserleri “Gılgamış Destanı, Tufan Hikayesi ve Yaradılış...