Arama sonuçlarınız

1. S

Yazılı 7. Sınıf Sosyal Bilgiler 1. Dönem 1. Yazılı Sınavı (Cevap Anahtarlı)

Çabanız son derece anlaşılabilir fakat bu paylaşımın farklı bir siteye yönlendirdiği konusunda daha net bir açıklama yapmanız sizi daha iyi niyetli gösterecektir diye düşünüyorum.
  2. S

"HALEP RAPORU" ETKİNLİĞİ

İnşallah faydalı olabilmişimdir sayın zümrem. Sağlıcakla kalın.
  3. S

"HALEP RAPORU" ETKİNLİĞİ

Teşekkür ederim sayın zümrem.
  4. S

"HALEP RAPORU" ETKİNLİĞİ

Kolay gelsin zümrelerim, İnkılap Tarihi dersinde "Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı Devleti’nin durumu hakkında çıkarımlarda bulunur." kazanımı ile ilgili bir etkinlik hazırladım. Halep Raporu birçok kaynakta mevcut. Ben raporu çocukların anlayacağı dilde sadeleştirmeye çalıştım. Raporun sonuna...
  5. S

Osmanlı Devleti'nde Ordu

Bu siteden yüzlerce kez faydalandım. Allah kuranlardan razı olsun. Benim de küçük bir katkım olsun istedim. Kendimce önemli gördüğüm bölümlere göre hazırladım, eksiklikleri olabilir.
  6. S

Şu iki sorunun cevaplarıyla ilgili düşüncelerinizi alabilir miyim?

6. soruya net "B" diyen zümrelerim "19. yüzyılın sonunda" diyerek 1880'leri işaret ediyor. Coğrafi Keşifler'e nasıl gittiniz ki ?
  7. S

9. soruda da "B" şıkkı olacak. Çünkü metinde Yeni Türk Devletinin uluslararası alanda tanınması ve saygınlığının artması söz konusu; fakat Lozan Antlaşması ile Milli egemenliğe dayanan yeni Türk devleti henüz kurulmuş değildir. Milli egemenliğe dayanan yeni Türk devletinin kuruluş tarihi 23...
  8. S

6. sorunun cevabı "A" şıkkı. Çünkü verilen paragraf yalnızca Sanayi Devrimi'nin sonuçları ile ilgilidir.