Arama sonuçlarınız

1. ilknurdere

Yönetim Biçimleri - Ödev / Etkinlik Kağıdı

Yönetim biçimleri konusuna yönelik ders içinde yapılabilecek veya ödev olarak verilebilecek çalışma yaprağı ekte yer almaktadır. Renklendirme - görsel ekleme ile zenginleştirilebilir. Faydalı olması dileğiyle :)
  2. ilknurdere

Yaşadığım Yerin Yönetimi - Ödev / Etkinlik Kağıdı

Yönetim birimlerimiz konusuna yönelik ders içinde yapılabilecek veya ödev olarak verilebilecek çalışma yaprağı ekte yer almaktadır. Renklendirme - görsel ekleme ile zenginleştirilebilir. Faydalı olması dileğiyle :)
  3. ilknurdere

Halka Hizmet Edenler - Ödev / Etkinlik Kağıdı

Resmi kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının özelliklerine yönelik ders içinde yapılabilecek veya ödev olarak verilebilecek çalışma yaprağı ekte yer almaktadır. Renklendirme - görsel ekleme ile zenginleştirilebilir. Faydalı olması dileğiyle :)
  4. ilknurdere

Orta Asya Türk Devletleri Çalışma / Etkinlik Kağıdı

Merhaba Hocalarım, Orta Asya Türk Devletleri konusunda pekiştirme yapmak için öğrencilerime hazırladığım ödevi pdf ve word olarak ekte paylaşıyorum. Yararlı olması dileğiyle.
  5. ilknurdere

Mezopotamya Uygarlıkları Etkinlik / Çalışma Kağıdı

Merhaba Hocalarım, Mezopotamya Uygarlıkları için hazırladığım etkinlik / çalışma kağıdı pdf dosyası ekte yer almaktadır. Yararlı olmasını dilerim.
  6. ilknurdere

Çocuk Hakları Etkinliği (Ters Yüz Eğitime de Uygun)

Merhaba Hocalarım, çocuk hakları konusunu işlerken uyguladığım etkinliği paylaşıyorum: Ters yüz eğitim olarak planlamak isteyen hocalarım, eklediğim linki öğrencilerinizle dersten önce paylaşıp dijital panoda yer alan videoları sırasıyla izlemelerini isteyiniz. Öğrencilerinizden 4. ve 5...
  7. ilknurdere

Osmanlı Devleti Kuruluş Dönemi - Kim Kiminle Oyunu

Merhaba Hocalarım, Osmanlı Devleti'nin Kuruluş Dönemi'nde meydana gelen olay, mücadele ve fetihlerine yönelik hazırladığım Kim Kiminle Oyunu word ve pdf dosyaları olarak yüklenmiştir. Ders içi etkinlik olarak ister bireysel ister grup etkinliği şeklinde planlayabilir veya ödevlendirmede...
  8. ilknurdere

Osmanlı Devleti, Yükselme Dönemi Fetih Politikası, Kronolojik Çizelge Hazırlama

Merhaba Hocalarım, Yükselme dönemindeki padişah-olay ilişkisini kronolojik olarak oturtmak adına derste öğrencilerle bilikte doldurarak ya da ödev vererek kullanabilirsiniz. Fetih yönünde gerçekleşen önemli bir olay olmadığı durumlar X ile belirtilmiştir. Bizim için faydalı oldu, umarım...
  9. ilknurdere

8. Sınıf 1.D.2.S. MEB Kazanımlı (LGS Örnek Soruları ve Buradan Alınan Diğer Sorular)

Merhaba Hocalarım, MEB'in yayınladığı örnek LGS soruları, buradan aldığım ve kendi hazırladığım sorulardan oluşan karma bir sınavdır.
  10. ilknurdere

7. Sınıf 2. Yazılı - MEB Kazanım Numaralı (Derleme ve Kendi Sorularım)

Kendi sorularım ve buradan aldığım diğer sınav sorularından oluşan boşluk doldurma, eşleştirme, test ve yazılı karma bir sınavdır. Her sorunun puanlaması ve hangi kazanımla ilişkili olduğu sınavda belirtilmiştir. Kolay gelsin
  11. ilknurdere

6. Sınıf 2. Yazılı - MEB Kazanım Numaralı (Derleme ve Kendi Sorularım)

PUANLAMA GÜNCELLENMİŞTİR. Kendi sorularım ve buradan aldığım diğer sınav sorularından oluşan boşluk doldurma, eşleştirme, test ve yazılı karma bir sınavdır. Her sorunun puanlaması ve hangi kazanımla ilişkili olduğu sınavda belirtilmiştir. Kolay gelsin
  12. ilknurdere

5. Sınıf 2. Yazılı - MEB Kazanım Numaralı (Derleme ve Kendi Sorularım)

Kendi sorularım ve buradan aldığım diğer sınav sorularından oluşan boşluk doldurma, eşleştirme, test ve yazılı karma bir sınavdır. Her sorunun puanlaması ve hangi kazanımla ilişkili olduğu sınavda belirtilmiştir. Kolay gelsin
  13. ilknurdere

Mezopotamya Uygarlıkları Şarkısı

Merhaba değerli öğretmenlerim. 5. sınıf Mezopotamya Uygarlıkları konusu için yazdığım, Ah Bu Hayat Çekilmez şarkısının melodisi ile söylenen, "Mezopotamya Uygarlıkları Şarkısı" aşağıdadır. Öğrencilerim çok sevdi, keyifle kullanmanızı dilerim :) Sümerlerin icat ettiği yazı olmasa, Gökleri...