Arama sonuçlarınız

1. kisaca_fd

Tarihi Romanlar İle Öğretim İçin ne Düşünüyorsunuz, Sınıf Bazında Yapabileceğiniz Bir Okuma Listesi Yapabilir Misiniz?

Sosyal Bilgiler öğretimi alanında tarihi roman vb. kitaplarla eğitim çalışmalarına destek olunduğu konusunda düşünceleriniz nelerdir? Sizin bu konuda yaptığınız bir çalışma var mı? Bir okuma listesi paylaşabilir misiniz?
  2. kisaca_fd

Ortak Türk Tarihi Giriş Dersi ( Olabilir Mi?)

Dersin ilk kazanımı oldukça muğlak geldi. Böyle bir giriş düşündüm ve günümüzde bağımsız olan Türk devletlerini kısaca tanıtan bir giriş yaptım. Deneyip tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  3. kisaca_fd

2018-2019 Hukuk ve Adalet 1. dönem 2. yazılı

Bir soruyu arkadaşların sınavından aldım.
  4. kisaca_fd

SB 725 Kazınımı(Osmanlı Kültür,sanat,estetik) boşluk doldurma

Tamamen MEB ders kitabı Osmanlı'dan Kalan Mirasımız konusu metnine yönelik boşluk doldurma sorularından oluşur. Ders tekrarı veya yetiştirme kursundan kullanılabilir.
  5. kisaca_fd

Islahatlar Soru Kartları (SB 7.2.4 kazanım)

Değişen Dünyada Osmanlı konusu (SB 724 kazanımı) ders kitabı(MEB yayını) konu metnine göre hazırlanmış konu tekrarı niteliğinde soru kartları. Bu kez cevapları ayrı kartlara gelecek şekilde yerleştirdim. Bu basit işi yaparken gördüm ki basit bir çalışmayı hazırlamak dahi birkaç saati alıyor.
  6. kisaca_fd

Avrupa'da Uyanış Soru Kartları

Avrupa'da uyanış konuları ile ilgili soru kartları çıktı alıp istediğiniz gibi uygulayın. cevap anahtarı en sonda.
  7. kisaca_fd

8. Sınıf Düşünme Eğitimi 2. dönem 1. Yazılı AB gruplu

Peşpeşe sayfalarda iki gruplu sınav.
  8. kisaca_fd

Halk Kültürü 6. Sınıf 2. Dönem 1. Yazılı A-B gruplu

Bazı yazılılardan derlenmiş iki gruplu(A-B) bir yazılı