sürmeneli79 kullanıcısının son içeriği

1. S

5.Sınıflar müfredat değişikliği

5.Sınıflar müfredat değişikliği Türkçe, Matematik, Fen ve İngilizce dersleri olacak ama Sosyale yer yok.Zaten derslerimizi kırpa kırpa bir hal oldular.Bu seneden sonra 8 lerdeki Vatandaşlık dersi de kalkıyor.Önümüzdeki yıl çoğumuz norm fazlasına çıkacağız, hayırlı olsun :(
  2. S

KONULARDA NEREDEYİZ???10/04/2015

8'lerde 5.ünite bitti 7' lerde 5. ünite bitti. 6' larda 5.ünite bitti. 5 'lerde 6.ünite bitti
  3. S

BU SORUYA BAKAR MISINIZ?

Ben doğru cevabın C şıkkı olduğunu düşünüyorum.Tekalif-i Milliye Emirleri ile Türk Milleti var olabilmek için canını, malını, herşeyini ortaya koymuş ve sonunda kazanmıştır.Cepheye cephane taşırken şehit olan Şerife bacılarımız, cephede savaşan mehmetçiklere su dağıtırken şehit olan Elif...
  4. S

24 şubat itibariyle hangi konulardayız

24 şubat itibariyle hangi konulardayız 5 ler - Buluşlar 6 lar - Vergi 7 ler - Rönesans/Reform 8 ler - Semih yayınına göre Atatürkçü Düşünce Sistemi
  5. S

erkan isanmaz hocam soruya bir bakar mısınız

erkan isanmaz hocam soruya bir bakar mısınız Melike hocam evet ben bir öğretmenim ve yukarıdaki yorumunuzu oldukça yakışıksız buluyorum..Soru yoruma açık ve tartışmalı..Soruya farklı şekillerde yorum getiren ben dahil 15-20 meslektaşımız birbirine karşı hiçbir ithamda bulunmazken, sizin...
  6. S

!19 ARALIK İTİBARİ İLE KONU OLARAK 5-6-7-8 NERDESİNİZ!

5-Doğal Afetler 6-İslamiyet'in Doğuşu 7-Şehir incelemesi 8-3 Mart 1924 yenilikleri
  7. S

02 Aralık itibariyle konularda nerelerdesiniz?

02 Aralık itibariyle konularda nerelerdesiniz? 5 yüzey şekilleri 6 Anadoludaki ilk uygarlıklar 7 Osmanlının kuruluşu 8 Sakarya Savaşı
  8. S

Vatan bir bütündür, bölünemez ifadesinden nasıl bağımsızlık çıkarılıyor, anlamıyorum.Aynı dönemde Hindistanında toprakları bütündü ama bağımsız bir devlet değil, İngiliz mandasındaydı. Milli sınırlarımız yok edilemez derken ülke bütünlüğünden bahsediliyor, işgallere tepki gösteriliyor. A...
  9. S

Hocam b şıkkında bağımsızlık çıkarımını yapmak zor, vatanın bütünlüğünün tehlikede olduğu ve milli sınırlardan bahsediliyor.Vatanımız bir bütündür ancak Amerikan mandasına girelim diye bir madde de çıkabilirdi.Ben cevabı b şıkkı olarak yorumluyorum.
  10. S

Sınıflarımız kapatılıyor

Bilgen hocam aynı sıkıntıyı dönem başında ben de yaşamıştım, 1-2 arkadaşın dışında bana destek çıkan olmamıştı ancak en sonunda Talim Terbiye Kurulunun 17.08.2006 tarih 8738 sayılı yazısının internet çıktısını alıp idareye ibraz ettim, geri adım atmak zorunda kaldılar, şu an branş sınıf...
  11. S

T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Merkezi sınavlardan kaldırılsın mı?

Görüşlerinize saygı duyuyorum Hocam ama İnkılap Tarihi dersinin bir ağırlığı vardır, Vatandaşlık dersindeki gibi sohbet havasında geçmez.Biz bu çocuklara Monrdos'u, Sevr'i, Lozan'ı tekrar yaşamak ve yaşatmamak için iyi öğretmek zorundayız, maalesef günümüzde, içinde bulunduğumuz şartlarda iyi...
  12. S

T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Merkezi sınavlardan kaldırılsın mı?

Daha önce de bu sitede yazdım.Böyle birşey olursa bizim dersin ruhuna Fatiha...Ayrıca bunların sistemli yapıldığını düşünüyorum.Önce bu dersin haftalık ders saati 3'ten 2'ye düşürüldü, sonra katsayısı 4'ten 2'ye..Şimdi de sınav kapsamından çıkarılacak, bir sonraki aşama da dersi tamamen...
  13. S

Bu soruya bakar mısınız?

Bu soruya bakar mısınız? Bence şıklar tam olarak cevabı karşılamıyor..Ümitsizliğe yer vermemesi veya Türk milletine olan güveni gibi şıklar konulsa daha net cevap olurdu..