T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Merkezi sınavlardan kaldırılsın mı?

• Evet

Kullanılan: 17 12.9%
  • Hayır

Kullanılan: 113 85.6%
  • Farketmez

Kullanılan: 2 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    132

kalem1000

Üye
Üye

İlk duduyduğumda çok garipsemiştim. Ancak "Acaba sınavda çıkmasa öğrenme azalır, sevme artar mı" diye düşünmeden de edemiyorum. Vatandaşlık desinden de soru çıkmıyor ama, gayet zevkli şekilde, sohbet ederek işliyoruz dersimizi. İnkılap Tarihi'nde de olamaz mı? Ezberleterek, kaygıyla öğretmek yerine, beraber yaşayarak öğrenmeyi sağlayamaz mıyız? Sınavda soru çıkmayan dersleri öğretmenlerine bağlı olarak çok zevkle işleyen sınıflar ve öğrenciler var. Ayrıca öğrencilerle birlikte bizim de sınav kaygımız azalabilir. İki ders saati süre, ders kitabı, çalışma kitabı, soru çözümü ve üzerine bir de zevk alarak öğrenme adına çok kısa bir süre.

ayşeuzun

Aktif Üye
Üye

kaldırılırsa iş yükümüz %90 azalacak. yani ben kendi adıma bu şekilde düşünüyorum.
ama yine de kesinlikle kaldırılmasın. önemsenmeyen dersin öğretmeni olmak sinir bozucu olur. sınıfımda umursamaz öğrenci olsun istemiyorum. bu benim başarımı isteğimi mesleğime olan sevgimi yok eder.
bu sebeple KESİNLİKLE KALDIRILMAMALI

KULTAR

Üye
Üye

Bu hükümet devam ederse önce sosyal grubu dersler daha sonra da bu dersin öğretmenleri ortadan kaldırılacak.Tabi canım sosyal kolay ders, evde kitabını okuyup öğrenirler ve de öğretmene de ihtiyaç kalmaz zaten...

sürmeneli79

Üye
Üye
kalem1000' Alıntı:
İlk duduyduğumda çok garipsemiştim. Ancak "Acaba sınavda çıkmasa öğrenme azalır, sevme artar mı" diye düşünmeden de edemiyorum. Vatandaşlık desinden de soru çıkmıyor ama, gayet zevkli şekilde, sohbet ederek işliyoruz dersimizi. İnkılap Tarihi'nde de olamaz mı? Ezberleterek, kaygıyla öğretmek yerine, beraber yaşayarak öğrenmeyi sağlayamaz mıyız? Sınavda soru çıkmayan dersleri öğretmenlerine bağlı olarak çok zevkle işleyen sınıflar ve öğrenciler var. Ayrıca öğrencilerle birlikte bizim de sınav kaygımız azalabilir. İki ders saati süre, ders kitabı, çalışma kitabı, soru çözümü ve üzerine bir de zevk alarak öğrenme adına çok kısa bir süre.
Görüşlerinize saygı duyuyorum Hocam ama İnkılap Tarihi dersinin bir ağırlığı vardır, Vatandaşlık dersindeki gibi sohbet havasında geçmez.Biz bu çocuklara Monrdos'u, Sevr'i, Lozan'ı tekrar yaşamak ve yaşatmamak için iyi öğretmek zorundayız, maalesef günümüzde, içinde bulunduğumuz şartlarda iyi öğrenmenin ve öğretmenin yolu da sınavdan geçiyor...Ayrıca Vatandaşlık dersinin de 2015'ten sonra 4.sınıfta verileceğini, yani neden o dersin sohbet havasında geçtiğinin bir ispatı olsa gerek...

empati08

Üye
Üye

arkadaşlar bence çıkarılsın neden mi şöyle bir yargı var dersimize karşı sizde şahit olmuşsunuzdur isterseniz full yaptırın onca emek verin uğraşın bazı kişilerin hatta eğitimcilerin SOSYAL MI!!!!! SOSYAL yaaa !!!!! zaten yapıyor çoçuklar anlayışı var sizin verdiğiniz uğraşıyı pek anlayan çıkmaz sosyale karşı şöyle bir düşünce var bir çok kişide sanki bu dersi öğrenci zaten yapıyor
benim ortalamam bi şubemde 13 diğerinde 10 okulumuz ortalaması 11.50 sorular okuduğunu yorumlama ve çıkarımda bulunma olduğu için türkçe dersinin 10 ortalaması olduğu yerde sosyal 11.50 çıkmışsa fena değil çünkü seviye bu.... 2 saat dersle 15 16 ortalama yaptıramzdım zaten ama vicdanım rahat elimden geleni yaptım her gece bu sitede arkadaşlarımızın paylaştığı etkinlikleri testleri kaynak kitapları tarayıp sınıfta çalışmalar yaptım özel üyelikli slayt sitelerine belli meblağlar ödeyerek sırf öğrencilere bişeyler katmak için uğraştım...
çıkarılsın diyorum bu yüzden