Vista Codec Package 5.1.7

by_q4

### TuRkish & InternatıonaL ReT BeReT // By_q4 ###
Üye
vista_codec_2.jpg

Vista Codec Package, adından da anlaşılabileceği üzere, Windows Vista işletim sistemi için özel olarak hazırlanmış bir ses-video çözücü paketidir. Çözücüler, bilgisayar ortamında farklı dosya biçimlerine sahip olan ses ve video dosyalarının oynatılabilmesi için gerekli olan ek sistem dosyalarıdır. Microsoft tarafından Windows Vista işletim sisteminin yayınlanması ile çözücü paketlerine sahip olan birçok yazılım üreticisi, çözücü paketlerini Vista ile uyumlu hale getirmek durumunda kalmıştır. Bu yazılım ise temel yapılandırmasını Windows Vista işletim sisteminde gereksinim duyulan ses ve video çözücülerini baz alarak oluşturduğundan Vista için özelleştirilmiş olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Windows Vista işletim sistemini kullanmaya başlayanlar bu çözücü paketini sistemlerine yükleyerek hiçbir sıkıntı yaşamadan tüm ses ve video dosyalarını çalıştırabilirler. Çözücü paketinin içerisinde herhangi bir medya oynatıcı bulunmamaktadır. Paketin asıl işlevi sisteminizde kurulu olan medya oynatıcı yazılımları ile (örneğin; Windows Media Player) sorun yaşamadan tüm medya dosyalarını oynatabilmektir. En çok kullanılmakta olan ses ve video biçimlerini başka hiçbir çözücü paketine gereksinim duymadan açabilmenizi sağlayan yazılımın en önemli özelliklerinden birisi de tümüyle ücretsiz biçimde sunulmasıdır. Yazılımın kapsamındaki bileşenler aşağıda ayrıntılı biçimde sunulacaktır.

Codecs have been a problem for most users at one time or another. This is because there has never been an 'out of the box' working solution that the average computer user could install and just have everything work properly from the beginning.

There are several decent codec package solutions out there, but none of them did everything I wanted. I was always in need of a tweak, adjustment, or even a re-installation just to get the codecs I needed/wanted and most of the time, the file still didn't play properly.

I've never claimed to be a media guru. My media experience prior to creating these packages was to doubleclick a file I downloaded and hope that it played. So with the help of the MSFN community, I decided to package up the bare minimum of codecs required by most computer users and share them with the rest of the world.

http://download.freewarefiles.com/files/VistaCodecs_v519.exe