TEOG nereye kadar?

omeryazici

Yeni Üye
Üye
S.a. arkadaşlar bildiğiniz gibi geçen yılki inkılap tarihi sınavı 2. ünitenin sonuna kadardı. Bu yılki teog sınavında 3. üniteden 3 kazım eklemişler ancak sırası karışık olmuş. 1. ve 2. kazanımdan sonra 6. kazanımı sınava dahil etmiş. Elimde semih ofset s.e.k. yayınlarının inkılap tarihi kitabı var. 2. Kazanım olan, "Batı cephesinde kuvayı milliye birliklerinin faaliyetlerini ve düzenli ordunun kurulmasını değerlendirir" 50. sayfanın sonuna kadar. Buraya kadar sıkıntı yok da şimdi 6. kazanım olan " Türk milletinin kurtuluş savaşı sürecinde elde ettiği askeri başarılarının ulusal ve uluslararası etkilerini değerlendirir" kazanımını vermem için kitaptan hangi sayfaları anlatmam gerekiyor? Plana göre teog 3. kazanım maarif kongresine kadar (dahil değil) ancak bu konu kitapta 61. sayfada. 6. kazanım aklımı çok karıştırdı işin içinden çıkamadım yardımcı olabilecek birisi varsa memnun olurum.

yetgin

Üye
Üye
TEOG nereye kadar?

hocam 1.inönü savaşı sonrası uluslararası başarıları

durukuzu

Çalışkan Üye
Üye
TEOG nereye kadar?

Aynen hocam. Benim de cok kafam karisti.. vaktim yeterse butunluk saglanmasi acisindan tum bati cephesini anlatacagim.

omeryazici

Yeni Üye
Üye
TEOG nereye kadar?

Yetkin hocam, 1. İnönü muharebesi, Londra konferansı, Moskova antlaşması, Türk-Afgan dostluk antlaşması dahil, 53. sayfadaki 2. İnönü muharebesine kadar mı sınav?

kks

Üye
Üye
TEOG nereye kadar?

arkadaş bununla ilgili net bir durum yok galiba eskişehir-kütahya ya kadar diyorlar ama