Tablet PC'ler (F@tih Projesi)

kapkankagan

Çalışkan Üye
Üye
arkadaşlar şu fatih projesinde dağıtılacak tablet pc lerin sorumluluğu kimde olacak öğretmenemi yükleyecekler yoksa başka bir yolmu buldular bozulan kırılan satılan pc ler olacak bu iki iki dört bunlarla kim ugraşacak bilgisi olan varmı

Şeyhmus Yüce

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
TABLET PC LER (FATİH PROJESİ)

Hocam o işin bir benzerini bakanlıkla işbirliği halinde bizim il yapıyor. 3 yıldır 6. sınıflara tüm ildeki (KOCAELİ) bedava dizüstü bilgisayar verildi. Bu belediyenin bakanlıktan izin alarak yaptığı bir çalışma. Bedava kısmı güzel görünsede eğitim için hiçbir kullanımı olamayn altyapısı olmayan bir olaya dönüştü. Burada sorumlulukları okul ve öğretmenlere verdiler. Kısacası bu sistemde de bana kalırsa bize ve okula düşen görevler olacaktır. Nekadar istemesek de :(

kapkankagan

Çalışkan Üye
Üye

SİZİN OLAYI DUYDUM HOCAM BİR KISMI PAZARA DÜŞMÜŞ SANIRIM PEKİ BOZULAN VEYA SATILAN PC LER İÇİN NE GİBİ YAPTIRIM YETKİNİZ VAR ÖĞRENEBİLİRMİYİZ

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

verilen tabletler satılmıs okul müdürüne sorusturma acılmıs diye duydum ama ne kadar gercek payı var bilmiyorum

Şeyhmus Yüce

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz

İlk yıl sistem tam çözülemediği için bilgisayarlar okulda mı kalacak eve mi gidecek sıkıntısı çıktı. Bazı okullar eve gönderdi vay neden eve gönderttiniz diye soruşturma. Bazıları okullarda bıraktırdı bu sefer vay onlar öğrencilerin neden aldınız sıkıntsı. Bu sefer okulda bırakan okulların güvenlik sıkıntıları ortaya çıktı. Ayrıca başka soruşturmalar da açıldı. Örnek. Öğrenci müzik öğretmeni,resim öğretmeni biriki müzik dinletecek ya da resim göstertecek diye okula getiriyor bilgisayarları. Sonra şarjlar bitti. her sınıfta, koridorda kısacası her köşede bir şarj aleti takılı. Al sana bela. Elektrik maliyeti,görüntü kirliliği gibi. Sonra bazı okullar şarj için sınıflara toplu priz taktılar bu sefer yine tasarruf tedbirlerine uymadınız soruşturma. Kısacası işe yaramayan sadece öğrencilerin evde face,oyun,chat yapmalarını sağlayan bir uygulama