Sümerlerde Erzak Deposu ile ilgili soru

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

erdogangul' Alıntı:
Zalatar Hocam

Çok uzun bir soru idi.Öğrencim getirmişti.İkisini eledik.Geriye bu 2 şık kalmıştı.(Hatırlıyorsam elediğimiz diğer 2 şık Rasathane ve Din (Tapınak) idi)

hocam o zaman burda ekonomik falliyeti sorulmus yani ziggurata yonelik sorulmus.

tamamını istememnin sebebi su Sümerlerde sefere çıkılmadan önce erzak vergisi alınır.Dedim acaba burdaki erzak onunla mı ilgli.

dediğiniz gibiyse cevap ekaonomik olur.Pararagrafta bu erzak vergisine değinmişse askeri olablir diye düşünmüştüm.

orhandemiral

Çalışkan Üye
Üye

Hangi kazanımda varmış bu kadar detay.dersanelerin halt etmesinden başka birşey değil.kitapta 10 satır anlatılan konudan olmadık sorular üretip kafa karıştırmaktan başka birşey değil.Zigguratın her katına ait amaç belli zaten;gerisi teferruat be dostlar.aynı şeyi Ölçekler konusunda da yaşadık.nerdeyse akademik düzeyde sorular var dersane testlerinde,

ayça3940

Yeni Üye
Üye

bncede ekonomi çünkü erzak deposu yani ordada depolanan şeyler satılırsa falan ekonomi oluyo

orhandemiral

Çalışkan Üye
Üye

Hangi kazanımda varmış bu kadar detay.dersanelerin halt etmesinden başka birşey değil.kitapta 10 satır anlatılan konudan olmadık sorular üretip kafa karıştırmaktan başka birşey değil.Zigguratın her katına ait amaç belli zaten;gerisi teferruat be dostlar.aynı şeyi Ölçekler konusunda da yaşadık.nerdeyse akademik düzeyde sorular var dersane testlerinde,...........DİYORUM TEKRAR,,Dersanelerin ve çok bilmiş velilerin bilgi kirliliğinden başka işe yaramayacak zırva bir soru !!