sosyal bilgiler dersini daha anlaşılır kılmak için farklı neler yapıyorsunuz

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye
arkadaşlar bu başlığı açmamdaki sebep şu buraya derslerimizde kalsik öğrenme yöntemleri dışında yaptığımız farklı yöntemleri paylaşmak ve birbirimize rehber olmak.
Ben bu sene derlerde çocuklara bazı sınıflarda günlük tutturmaya çalışıyorum ve 1.dönem sonunda günlükleri incelediğimde hakikaten ne kadar faydalı olduğunu gördüğüm için böyle bir başlık yazma ihtiyacını hissettim.o günki derste işlediğimiz konuyu akşam günlük olarak yazmalarını istedim yaklaşık 40 tane günlük yazdı her öğrencim bunun şöyle bir faydası olduğunu gördüm çocuk derste anlatılanı akşam zihninde tekrar canladırarak kendi cümleleriyle hem dersi yeniden tekrar etmiş oldu hemde o konuya tekrar geri dönmek istediğinde o konuya ait günlüğünü okumasını tavsiye ettim bir ikincisi gelecek dersimizde yeni konuya geçmeden önce seçtiğim bir öğrencinin günlüğünü okuyarak derse başladık ve 5 dakika kısa bir tekrar ettik çok faydasını gördüm belki bu bilginin sizlerede bir faydası olur diye paylşatım eğer sizlerinde varsa farklı yaptığınız çalışmaları burda anlatırmısınız şimiden paylaşmayı seven arkadaşlara teşekkür ederim

soner002

Türkü Tadında Yaşamak Ne Güzel...
Üye

drama çalışması yapıyorum.

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye

hangi konularda drama çalışması yaptığınızı ve bir örneğinizi bizimle paylaşırsanız daha iyi yol göstermiş olursunuz değerli hocam

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocam tesekkur ederim bu uygulamayı yapmayı düşünüyordum dönütünün güzel olması iyi ikinic donem bende baslıyorum
dersete drama calısması yapıyorum bende mesela divan üyelri için her bir öğrenciye bir gorev veriyorum ve onlar kendilerini canandırıyor
Kurtuluş Savaşı cephelri işlerken Sütçü imam Kazım KArabekir İSmet PAşa gibi isimmlerden drama yapıyorum bunu dışında önceden ilk okul öğretmenimizin yaptığı gibi hazırlık soruları yazdırıyorum bir sonraki konu için cocuklar mecburen konuya göz atmak zorunda kalıyor ve derse katılım artıyor

madi

Çalışkan Üye
Üye

drama çalışması ben de yapıyorum bir de ben kimim nyeim etkinliği zevkli oluyor bulmaca hazırlatıyorum güzel geçiyor ders